Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chemia
07.03.2015 15:44

Integracja Lotos Kolej wstrzymana. Czekają na lepszą propozycję

Pomysł integracji z innymi przewoźnikami był wcześniej rozważany, ale go wstrzymano.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)
Paweł Olechnowicz, prezes Lotos

Grupa Lotos nie podpisała listu intencyjnego z Agencją Rozwoju Przemysłu (ARP) na temat integracji Lotos Kolej z operatorami przewozów kolejowych innych spółek należących do Skarbu Państwa, poinformował prezes spółki Paweł Olechnowicz. Decyzje dotyczące dalszego rozwoju spółki powinny być ogłoszone do końca kwartału.

_ - Nic takiego się nie dzieje. Jakbyśmy podpisali, to trzebaby było to ogłosić publicznie _ - powiedział Olechnowicz dziennikarzom.

Podkreślił, że pomysł integracji Lotos Kolej z innymi przewoźnikami był już rozważany. _ - Myśmy ten wariant realizowali trzy lata temu. Potem go zaniechaliśmy i rozpoczęliśmy inny proces _ - powiedział.

Opisując możliwe decyzje dotyczące sprzedaży Lotos Kolej, Olechnowicz posłużył się przykładem spółki Polwax, która powstała po wykupie menedżerskim Lotos Parafiny. Jak wyjaśnił, chodziło tu o znalezienie partnera, który gwarantował dalszy rozwój działalności firmy.

_ - Nie będzie żadnego innego ruchu z Lotos Kolej, jak tylko dalszy jej ciekawy rozwój. Do końca pierwszego kwartału powinniśmy wiedzieć, co będzie dalej. Jeżeli nie będzie nowego pomysłu, który będziemy mogli ogłosić, to będzie dalsze dobre funkcjonowanie Lotos Kolej, tak jak dzisiaj funkcjonuje _ - powiedział prezes.

Podkreślił, że Lotos Kolej jest przewoźnikiem ponad 70 procent towarów Grupy Lotos i jakiekolwiek zaburzenie struktury spółki byłoby kłopotem dla grupy kapitałowej.

Notowania akcji Grupy Lotos w minionym tygodniu

Na początku tego tygodnia _ Puls Biznesu _ podał, że uzgodniono treści listu intencyjnego pomiędzy ARP a Lotos Kolej, na podstawie którego miałoby dojść do konsolidacji kolejowych przewoźników towarowych, w tym Orlen Koltrans, Pol-Miedź Trans i spółek przewozowych Jastrzębskiej Spółki Węglowej i Grupy Azoty.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody spółki wyniosły 28,5 mld zł w 2014 roku.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: chemia, farmacja, transport, logistyka, lts, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz