Notowania

business news
16.07.2014 12:41

Intel podał wyniki. Będzie skupować akcje

Koncern zakłada, że w tym roku jego przychody wzrosną o 5 procent r/r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Intel)
Brian Krzanich, prezes Intela

2,8 miliarda dolarów - tyle wyniósł zysk netto amerykańskiej korporacji Intel w drugim kwartale tego roku. Spółka zamierza też kontynuować skup akcji własnych.

- _ Nasze wyniki finansowe za drugi kwartał udowadniają słuszność obranej strategii, polegającej na rozszerzeniu obszaru oddziaływania technologii Intela od segmentu centrów danych, przez rynek PC po internet rzeczy _ - powiedział Brian Krzanich, prezes Intela, cytowany w informacji firmy. - _ Wkroczyliśmy do nowych segmentów rynku, takich jak chromebooki, jesteśmy też bliscy osiągnięcia celu, jakim jest dostarczenie 40 milionów procesorów do tabletów _ - dodał.

Intel podał, że jego przychody w drugim kwartale wyniosły 13,8 miliarda dolarów, a zysk operacyjny sięgnął kwoty 3,8 miliarda dolarów. Firma odkupiła również 74 miliony swoich akcji za kwotę 2,1 miliarda dolarów.

- _ Intel ogłosił również zamiary wykupienia większej ilości swoich akcji zwykłych, by zwiększyć ilość środków wypłacanych akcjonariuszom. Zarząd zatwierdził przeznaczenie na ten cel dodatkowych 20 miliardów dolarów _ - czytamy w komunikacie spółki. W trzecim kwartale na odkup akcji przeznaczone zostaną 4 miliardy dolarów.

Szacunki Intela na ten rok zakładają wzrost przychodów o 5 procent w porównaniu do 2013 roku przy założeniu marży na produktach na poziomie 63 procent. Koncern przeznaczy w tym czasie ponad 19 miliardów dolarów na badania i rozwój.

- _ Wyniki, jakie uzyskaliśmy w drugim kwartale 2014 roku to jedne z najlepszych rezultatów w naszej historii. Odnotowaliśmy rekordową sprzedaż procesorów zarówno pod względem ilościowym jak i wartościowym, mamy też bardzo dobre marże (63%), które dodatkowo mają wzrosnąć w kolejnym kwartale. Rezultaty okazały się lepsze od oczekiwań analityków rynkowych. Cieszy nas aż 9-procentowy wzrost w dziale PC Client pokazujący, że „uśmiercanie" pecetów było zdecydowanie przedwczesne i komputery – zarówno stacjonarne jak i laptopy - cały czas cieszą się powodzeniem zarówno u odbiorców biznesowych jak i domowych. Coraz dynamiczniejsze wykorzystanie technologii mobilnych, podłączanie kolejnych otaczających na urządzeń do Sieci sprawiają, że w stosunku do analogicznego kwartału ubiegłego roku dwucyfrowo wzrósł nasz dział centrów danych (o 19%) i Internetu rzeczy (aż 24%). Na koniec warto dodać, że jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia naszego ambitnego celu, sprzedaży w tym roku aż 40 mln tabletów z procesorami Intela
- _napisał Krzysztof Jonak, dyrektor Intela w Europie Środkowo-Wschodniej w komentarzu do wyników, przesłanym Money.pl.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz