Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Intermarche wysyła konwój z pomocą do Rosji

0
Podziel się:

Prezes Grupy Muszkieterów zwrócił się do ambasadora Federacji Rosyjskiej w Polsce, z prośbą o umożliwienie wjazdu na teren Obwodu Kaliningradzkiego konwoju tirów z jabłkami.

Intermarche wysyła konwój z pomocą do Rosji
(Intermarche)

Pięć ciężarówek, a w nich 40 tysięcy kilogramów polskich jabłek. Tak ma wyglądać konwój, który chce pojechać z Polski do Obwodu Kaliningradzkiego. Pomysłodawcą akcji jest sieć hipermarketów Intermarche. - Nasza inicjatywa ma wymiar społeczny, wychodzi ponad podziały polityczne i jest wyrazem solidarności społeczeństw obu państw oraz wyrazem poparcia dla polskich przedsiębiorców sektora rolno-spożywczego - przekonuje prezes Grupy Muszkieterów w Polsce.

Sieć zamierza przekazać owoce nieodpłatnie na rzecz dzieci z 37 szkół funkcjonujących na terenie Obwodu.

_ - Z uwagą obserwujemy wydarzenia związane z ograniczeniem wymiany handlowej między Polską, a Federacją Rosyjską. Na bieżąco śledzimy następstwa powziętych dla obu społeczeństw decyzji. Nie są nam obce problemy mieszkańców sąsiadującego z Polską Obwodu Kaliningradzkiego, związane z poważnymi utrudnieniami w dostępie do artykułów spożywczych. Obojętnie nie możemy również przejść obok sytuacji polskich przedsiębiorców rolnych i sadowników, którzy są dla nas ważnymi partnerami biznesowymi - _ komentuje Patrick Renault, prezes Grupy Muszkieterów w Polsce.

Prezes Grupy Muszkieterów zwrócił się do Alexandra Alekseeva, ambasadora Federacji Rosyjskiej w Polsce, z prośbą o umożliwienie wjazdu na teren Obwodu Kaliningradzkiego konwoju pięciu tirów wiozących 40 tys. kg polskich jabłek. Transport zaplanowano na 12 września bieżącego roku.

_ - Nasza inicjatywa ma wymiar społeczny, wychodzi ponad podziały polityczne i jest wyrazem solidarności społeczeństw obu państw oraz wyrazem poparcia dla polskich przedsiębiorców sektora rolno-spożywczego _- podsumował prezes Grupy Muszkieterów w Polsce.

Grupa Muszkieterów jest zrzeszeniem ponad 250 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu _ dom i ogród _ Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 208 supermarketów Intermarché i 99 Bricomarché. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska.

Muszkieterowie są obecni w 6 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach. W 2013 roku obroty Grupy Muszkieterów w Europie wyniosły blisko 40 mld euro.

Kilka dni temu na Ukrainę wjechał tak zwany konwój humanitarny zorganizowany przez Federację Rosyjską. To było prawie 300 białych ciężarówek, które miały zawieźć w okolicę Doniecka najpotrzebniejsze towary spożywcze.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)