Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Introl obiecuje poprawę wyników o jedną czwartą

0
Podziel się:

Grupa opublikowała dziś raport finansowy po trzech kwartałach 2014 roku.

Wiesław Kapral, założyciel Grupy Introl
Wiesław Kapral, założyciel Grupy Introl (Introl S.A.)
bELgkaXV

Wzrost przychodów i zysku netto niemal o jedną czwartą zapowiada na ten rok Wiesław Kapral, założyciel i szef rady nadzorczej Grupy Introl. Producent m.in. urządzeń pomiarowych wykorzystywanych w przemyśle opublikował dziś wyniki finansowe po trzech kwartałach.

Zgodnie z prognozą Introl w całym 2014 roku zamierza osiągnąć przychody na poziomie 450 milionów złotych (+23 proc.r/r), a zysk netto ma sięgnąć 20 milionów złotych (+24 proc.r/r).

_ - Sam trzeci kwartał 2014 roku był dla nas bardzo dobry. Przyniósł nowe, perspektywiczne zamówienia, jak chociażby modernizacja chlorowni na terenie stacji uzdatniania wody w Jurowcach czy budowa źródła kogeneracyjnego w postaci trzech silników gazowych oraz kotłowni gazowej na terenie ciepłowni miejskiej w Legionowie, którą realizujemy wspólnie z Enerią - _mówi Wiesław Kapral, przewodniczący rady nadzorczej Introlu.

bELgkaXX

Notowania akcji Grupy Introl w ostatnich trzech miesiącach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

_ - Natomiast w związku z niekorzystną dla nas decyzją sądu związaną ze sporem z jednym z naszych klientów utworzyliśmy rezerwę w wysokości około 3,2 miliona złotych, co negatywnie wpłynęło na wyniki. Jednakże zleciliśmy już wniesienie skargi kasacyjnej od tej decyzji i mamy nadzieję, że w przyszłości będzie możliwe rozwiązanie tej rezerwy - _ dodaje.

Jak wynika z opublikowanych dzisiaj wyników, tegoroczne prognozy po trzech kwartałach zostały zrealizowane już w około trzech czwartych. W ciągu dziewięciu miesięcy tego roku Introl wypracował przychody ze sprzedaży na poziomie 343 milionów złotych, a zysk netto wyniósł 15,3 miliona złotych.

Szef Grupy Introl deklaruje, że firma będzie poprawiać wyniki i regularnie wypłacać inwestorom znaczą część zysku netto w formie dywidendy. Firma zakłada, że na inwestycje do 2018-2019 roku wyda około 24 miliony złotych.

bELgkaYd

- _ Zamierzamy w tym czasie wybudować dwie hale produkcyjne i rozbudować park maszynowy w naszych spółkach Limatherm i Limatherm Sensor tak, by móc realizować więcej zleceń. Klienci już są i tylko czekają na to, byśmy zwiększyli moce produkcyjne _ - deklarował w czerwcowej rozmowie z Money.pl Wiesław Kapral.

bELgkaYy
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)