Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
akcje
10.04.2013 13:11

INVESTcon GROUP ma limit: 6 milionów akcji

Firma skupiła kolejną partię. Tym razem 1500 sztuk

Podziel się
Dodaj komentarz
(INVESTcon GROUP SA)

INVESTcon GROUP SA skupuje swoje papiery. Wczoraj spółka zapłaciła 750 złotych za 1500 akcji. To mała liczba, ale program wykupu zakrojony jest na szeroką skalę. Jej granicą na razie jest 6 milionów akcji.

Do skupu akcji walne zgromadzenie akcjonariuszy upoważniło firmę w maju 2010 roku. Skup akcji zaczął się jednak jesienią ubiegłego roku. Od tego czasu firma wykupiła z rynku 176 tys. własnych akcji, co przekłada się na 0,4470 proc. głosów w walnym zgromadzeniu spółki.

Po co ten program? Wiceprezes firmy Sebastian Huczek mówi, że spółka skupuje swoje papiery po to, by ewentualnie odsprzedać je na giełdzie, gdy ich cena pójdzie w górę albo też wykorzystać w systemie motywacyjnym.

- _ Akcje skupujemy regularnie w małych ilościach _ - mówi wiceprezes Huczek. - _ Na razie jeszcze nie zostały wykorzystane w ramach programu motywacyjnego, bo nie jest osiągnięty próg uruchomienia tego programu _ - dodaje.

Skup przeprowadzany jest w niewielkich transzach również ze względu na regulacje i unijne obostrzenia. Prawo europejskie wyznacza bowiem ścisłe wolumeny dzienne dla spółek, które chcą skupować swoje walory.

INVESTcon GROUP SA to polska grupa kapitałowa funkcjonująca w obszarze inwestycji oraz doradztwa na rynku kapitałowym. Od 18 lat wspiera rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. Od 2006 roku jest spółką publiczną, notowaną na GPW. Przychody ze sprzedaży wyszczególnione w skonsolidowanym raporcie za 2012 rok wyniosły 5,9 miliona złotych. Za rok 2011 - 13,6 mln.

Czytaj więcej w Money.pl
Deklaracja prezesa PZU w sprawie dywidendy - Nie rozważamy wypłaty zaliczkowej dywidendy z zysku za 2012 rok - poinformował Andrzej Klesyk, prezes PZU.
Azoty Tarnów skupiły 2,33 mln akcji Puław Wartość transakcji to około 390 mln zł. Dzięki niej ZA Tarnów będzie właścicielem 96 procent udziałów chemicznej spółki.
Kto dokończy największy projekt Marvipolu? Ukończenie inwestycji na Osiedlu Zielona Italia w Warszawie zrealizuje Eiffage Budownictwo Mitex. Wartość kontraktu to 62,5 mln zł.
Tagi: akcje, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz