Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Inwestorzy venture capital wskazują kluczowe trendy rozwoju technologii do 2020 r.

0
Podziel się:

Pięcioro najbardziej znanych inwestorów venture capital prognozuje, że trendy do 2020 roku.

Steve Jurvetson
Steve Jurvetson (Steve Jurvetson/CC/Flickr)

Pięcioro najbardziej znanych inwestorów venture capital prognozuje, że trendy takie jak: rozwój powszechnego dostępu do sieci, internetu rzeczy, autonomicznych pojazdów i ekonomii opartej na start-upach, a także odwrót od kultury posiadania np. samochodów i nieruchomości, będą kluczowymi czynnikami rozwoju cywilizacji do 2020 r.

- Wkrótce pojawią się usługi i aplikacje, które dzięki sztucznej inteligencji będą potrafiły przewidywać nasze potrzeby i wyręczyć nas w codziennych czynnościach, zanim jeszcze zdamy sobie z tego sprawę - twierdzi Shervin Pishevar. Umożliwi to m.in. gwałtowny rozwój systemów Internetu Rzeczy, którą będą zbierać i przetwarzać dane na temat otaczającego ich otoczenia.

- Mam nadzieję, że już niedługo ktoś lub coś podpowie mi, co chciałabym zrobić albo co powinnam teraz kupić - dodaje Jenny Lee.

Do 2020 r., zdaniem ekspertów, pełną dojrzałość osiągną ekosystemy programowo-sprzętowe, które dzięki jeszcze doskonalszym urządzeniom i aplikacjom pozwolą użytkownikom w równym stopniu eksplorować i kontrolować świat fizyczny, jak i w cyberprzestrzeń.

Eksperci przewidują także wzrost znaczenia start-upów oraz alternatywnych form finansowania przedsięwzięć, powątpiewając jednocześnie w długofalowy sukces wirtualnych walut, wśród których prym wiedzie dziś Bitcoin.

- To oczywiste, że dzisiejsze banki nie przystają do realiów i coraz częściej nie potrafią opracować oferty interesującej konsumentów. Ich miejsce zajmą bardziej innowacyjne i elastyczne start-upy, choć banki jako takie nie odejdą w zapomnienie - wyjaśnia Rebecca Lynn.

Bill Gurley przewiduje także spadek znaczenia samochodu, jako odzwierciedlenia statusu społecznego oraz formy transportu, powodem tej zmiany mają być rosnące koszty utrzymania pojazdów, ale także fakt, że wypożyczania i współdzielenie samochodów będzie popularne. Nowe lub udoskonalone formy transportu takie jak kolej wysokich prędkości czy autonomiczne pojazdy i drony odpowiedzą na potrzebę mobilności kolejnych pokoleń.

- Uważam, że klienci, którzy raz zakosztują przyjemności podróżowania w samojezdnym samochodzie, nie będą chcieli wrócić do klasycznego auta, nawet dzisiejsze prototypy są bezpieczniejsze niż w pełni mechaniczne (nie wyposażone w elektroniczne systemy wspomagania jazdy) pojazdy naszych rodziców - twierdzi Steve Jurvetson.

Eksperci prognozują większą rolę kobiet w branży IT. Już w 2020 r. połowę studentów kierunków informatycznych i inżynieryjnych będą stanowić kobiety, czego konsekwencją będzie ich większa obecność w środowisku start-upowych.

Eksperci przedstawili swoje prognozy podczas spotkania w ramach 10 Top Trends Dinner, zorganizowanego w San Jose przez Churchill Club pod patronatem "Forbesa". W siedemnastej edycji wydarzenia udział wzięli Jenny Lee z GGV Capital, Steve Jurvetson z Draper Fisher Jurvetson, Rebecca Lynn z Canvas Venture Fund, Bill Gurley z Benchmark Partners and Shervin Pishevar z Sherpa Ventures.

Czytaj więcej w Money.pl
Nasdaq wykorzysta bitcoinową technologię Nowy system handlu akcjami powstanie na bazie rozwiązania, na który od 6 lat ani razu nie udało się przeprowadzić skutecznego cyberataku.
Goldman Sachs inwestuje w firmę bitcoinową Finansowy gigant za 50 milionów dolarów kupił udziały w Circle Internet Financial Ltd.
Telekom wesprze Bitcoin w Dolinie Krzemowej Firma jako jeden z pierwszych operatorów telefonii na świecie zainteresowała się technologią stojącą za cyfrowymi walutami.
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)