Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Inwestorzy doceniają potencjał OT Logistics

0
Podziel się:

Zaoferowanych było 150 tysięcy akcji, których cenę emisyjną ustalono na 200 zł za sztukę.

Inwestorzy doceniają potencjał OT Logistics
(OT Logistics)
bETDRdQl

Zakończone zapisy na akcje szczecińskiej firmy potwierdziły, mimo trudnej sytuacji na GPW, zainteresowanie nabyciem papierów spółki. - _ Zarząd OT Logistics podtrzymuje chęć realizacji celów zawartych w prospekcie emisyjnym, pomimo mniejszych, niż oczekiwano pierwotnie wpływów z emisji _- powiedział Piotr Chajderowski, prezes Zarządu OT Logistics S.A.

Zaoferowanych było 150 tysięcy akcji, których cenę emisyjną ustalono na 200 zł za sztukę. Inwestorzy zarówno indywidualni, jak też instytucjonalni złożyli zapisy na wszystkie akcje nowej serii B szczecińskiej spółki. Prospekt emisyjny zakładał, że spółka zaoferuje od 150.000 do 250.000 akcji nowej emisji, zatem udało się osiągnąć założenia na poziomie minimum.

Pierwotnie Spółka zamierzała pozyskać poprzez giełdę około 50 mln złotych - _ Biorąc pod uwagę uwarunkowania makroekonomiczne i obecną sytuację na rynku finansowym, która powoduje, że wiele firm waha się lub wręcz wstrzymuje z debiutem na GPW, popyt na akcje przekroczył nasze oczekiwania _– powiedział Piotr Chajderowski, prezes Zarządu OT Logistics S.A.

bETDRdQn

Wpływy ze sprzedaży akcji nowej emisji sięgną 30 mln zł. - _ Chciałbym wyraźnie podkreślić, że zamierzamy zrealizować zakładane cele zawarte w naszym prospekcie emisyjnym. Będziemy musieli jednak skorzystać z dodatkowego finansowania dłużnego. Nasza kondycja finansowa jest bardzo dobra. Zakup aktywów, czyli inwestycje w porty traktujemy, jako absolutny priorytet _ - dodał prezes Chajderowski.

W listopadzie 2011 roku OT Logistics S.A. przeprowadziła emisję obligacji z której pozyskano 60 mln zł. Środki te zostały przeznaczone na optymalizację struktury finansowania oraz na sfinansowanie inwestycji logistyczno – portowych. W 2012 r. Spółka kupując kolejne udziały w Porcie Handlowym Świnoujście, stała się jego głównym udziałowcem.

Ma też zainwestować w porcie w Gdańsku około 300 mln zł w budowę terminalu paszowo-zbożowego oraz infrastrukturę lądową i wodną. Spółka wygrała przetarg na 30-letnią dzierżawę ponad 23 ha terenów portowych w maju tego roku.

Od kilku lat OT Logistics i Grupa Kapitałowa notuje wzrost przychodów. W 2010 wyniosły one 408,5 mln zł w 2011 r. 442,2 mln zł a w osiągnęły poziom 466,8 mln zł. Grupa w 2012 r. osiągnęła zysk netto 25,4 mln zł, EBITDA wyniosła 66,3 mln zł.

bETDRdQt
Czytaj więcej w Money.pl
Nowy prom Stena Line między Gdynią a Karlskroną Nowy prom zwiększy powierzchnię ładunkową na tej trasie o 20 procent
Tro Media już jako INDATA Software S.A. zadebiutuje na GPW Zarządy TRO MEDIA S.A., wrocławskiej spółki notowanej na NewConnect oraz WDSP Holding S.A. podjęły uchwały o połączeniu Spółek
Rekordowe oferty publiczne na giełdach 5,2 mld euro wyniosła wartość ofert publicznych w Europie w drugim kwartale tego roku. Na warszawskim parkiecie było to 44 mln euro.
bETDRdQO
business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)