Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Inwestują w Bułgarii. W rok projekt przyniesie 2 mln zł

0
Podziel się:

Global Energy we współpracy z KIS Invest zbuduje w Sofii apartamentowiec o powierzchni 5 tysięcy metrów.

Artur Staykov, prezes Global Energy
Artur Staykov, prezes Global Energy (global energy)

Global Energy wraz z partnerem strategicznym zbuduje apartamentowiec w ekskluzywnej dzielnicy stolicy Bułgarii. Spółka notowana na GPW objęła 50 procent udziałów w inwestycji deweloperskiej. Zarząd holdingu na czele którego stoi Artur Staykov (na zdjęciu) przewiduje, że przedsięwzięcie w rok może przynieść nawet 2 miliony złotych zysku.

Global Energy zawarła przedwczoraj umowę inwestycyjną z firmą deweloperską KIS Invest. Celem nawiązanej współpracy jest budowa apartamentowca o powierzchni 5 tysięcy metrów w dzielnicy Lozenec, kilkaset metrów od Paradise Center - największego centrum handlowego w Bułgarii. Realizacja przedsięwzięcia jest powierzona spółce celowej, w której Global Energy SA posiada 50 procent udziałów.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/242/m289522.jpg ) ] (http://manager.money.pl/prosto-z-firm/artykul/rewolucja;w;global;energy;rezygnuja;z;oze;na;rzecz;,169,0,1423529.html) *Rewolucja w Global Energy. Rezygnują z OZE na rzecz... * Brak precyzyjnych regulacji odstrasza giełdową spółkę, która skupi się teraz na inwestycjach za granicą. Prezes Staykov ma na oku m.in. Indie, Amerykę Południową i Środkową oraz Afrykę. - _ Prace budowlane rozpoczną się już w styczniu 2014 roku. Planowane zakończenie inwestycji nastąpi na koniec 2014 roku. Zgodnie z planem wraz ze sprzedażą ostatniego apartamentu _ - zapewnia Artur Staykov, prezes Global Energy. - _ Biorąc pod uwagę bliźniaczy projekt naszego bułgarskiego partnera, całe przedsięwzięcie potrwa rok. Po tym czasie możemy liczyć na około 2 miliony złotych zysku z inwestycji _ - podkreśla prezes.

Kis Invest jest firmą deweloperska budującą tzw. apartamentowce butikowe gotowe do zamieszkania rocznie o łącznej powierzchni nie większej niż 8 tysięcy metrów kwadratowych. Rozpoczęcie prac budowlanych następuje w momencie, gdy 25-30 procent lokali jest sprzedanych.

- _ Dotychczasowe mieszkania naszego partnera cieszą się dużym zainteresowaniem. Ich głównym atutem jest doskonała lokalizacja. W pobliżu znajduje się unikalne centrum handlowe, największy w stolicy park miejski, a z okien budowanych apartamentowców widać góry Vitosha otaczające Sofię. Ponadto zaledwie 1 kilometr od apartamentowca jest ścisłe centrum stolicy oraz główna stacja wyciągu kabinowego, który dojeżdża do wszystkich tras narciarskich w rejonie _- tłumaczy Artur Staykov.

Inwestorzy z warszawskiej giełdy w pierwszej reakcji rzucili się do kupowanie akcji, które w poniedziałek drożały ponad 5 procent. Dosyć szybko emocje opadły i we wtorek kurs spadał o niecałe 3 procent. Mimo to druga część roku dla posiadaczy tych papierów jest bardzo udana. Kupując akcje 1 czerwca i sprzedając wczoraj można było niemal podwoić zainwestowane pieniądze.

Notowania akcji Global Energy w drugim półroczu 2013 roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Przed miesiącem Global Energy ogłosił zmiany w działalności spółki. Dotychczas koncentrowała się ona na inwestycjach w projekty odnawialnych źródeł energii. Teraz chce mocniej rozwijać działalność finansową oraz inwestycyjną na rynkach międzynarodowych. _ _

_ - Ze szczególną uwagą analizujemy możliwości inwestycji na rynkach wschodzących. Naszą aktywność przewidujemy na różnych kontynentach w krajach azjatyckich, Indiach, a także w Ameryce Południowej i Środkowej oraz Afryce _ - wyjaśniał przed miesiącem prezes Staykov.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)