Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Inwestycja za 100 milionów. Vistal Gdynia...

0
Podziel się:

Budowa hali na Nabrzeżu Indyjskim stanowiła pierwszy i najważniejszy etap inwestycji grupy o łącznej wartości 102 milionów złotych.

na zdjęciu: Ryszard Matyka, prezes Vistal Gdynia
na zdjęciu: Ryszard Matyka, prezes Vistal Gdynia (Vistal Gdynia)

Elementy platform wydobywczych, statku PSV do obsługi platform wiertniczych i infrastruktury portowej powstają na terenie nowej hali produkcyjnej na Nabrzeżu Indyjskim w porcie w Gdyni, w której cztery kontrakty dla zagranicznych kontrahentów realizuje Vistal Gdynia.

Jak poinformowała spółka, nowa hala o łącznej powierzchni ponad 12 tysięcy metrów kwadratowych zwiększyła moce produkcyjne Grupy Vistal, w której spółką dominującą jest Vistal Gdynia. W hali mają być realizowane najbardziej złożone, wielkogabarytowe konstrukcje stalowe głównie na potrzeby morskiego przemysłu wydobywczego.

Na terenie nowej hali produkcyjnej powstają obecnie elementy platform wydobywczych dla kontrahentów z Norwegii i Wielkiej Brytanii, elementy statku PSV do obsługi platform wiertniczych dla kontrahenta z Norwegii oraz konstrukcje dźwigów portowych dla portu w USA i infrastruktura portowa dla kontrahenta z Finlandii. Zakończenie realizacji tych projektów planowane jest na początek drugiego półrocza 2014 roku.

Cytowany w komunikacie prezes Vistal Gdynia Ryszard Matyka powiedział, że _ hala znacznie zwiększa moce produkcyjne firmy i w najbliższym czasie spodziewa się rozpoczęcia kolejnych projektów, głównie dla segmentu offshore _. Zapowiedział też rozpoczęcie budowy rampy dla szwedzkiego portu w Trelleborgu.

Spółka poinformowała, że budowa hali na Nabrzeżu Indyjskim stanowiła pierwszy i najważniejszy etap inwestycji grupy o łącznej wartości 102 milionów złotych.

Spółka Vistal Gdynia SA od 8 stycznia jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Głównymi akcjonariuszami spółki są: Ryszard Matyka, posiadający 52,8 proc. udziałów, oraz Bożena Matyka - członek Rady Nadzorczej, posiadająca 17,6 proc. udziałów. Pozostałe 29,6 proc. akcji jest w rękach akcjonariuszy giełdowych.

Grupa Vistal jest producentem specjalistycznych, wielkogabarytowych konstrukcji stalowych dla partnerów polskich i zagranicznych, m.in. na rynki skandynawskie i niemiecki. Grupa zatrudnia około 380 osób, a działalność rozpoczęła 22 lata temu. Tworzy ją 11 spółek specjalizujących się w poszczególnych segmentach działalności w zakresie wytwarzania konstrukcji stalowych.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)