Notowania

transport
23.03.2015 13:32

Inwestycje Boryszewa. Prezes Szeliga o planach na 2015 rok

Chodzi m.in. o zwiększenie mocy produkcyjnych w Chinach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(boryszew)

Boryszew przeznaczy na inwestycje w rzeczowy majątek trwały kwotę rzędu 150-180 milionów złotych, poinformował prezes spółki Piotr Szeliga (na zdjęciu).

- Szacuję, że mniej więcej 150-180 mln zł powinny wynieść inwestycje grupy Boryszew w 2015 roku - powiedział prezes na konferencji prasowej.

Jak wyjaśnił, w ubiegłym roku grupa wydała na ten cel około 150 mln zł, czyli trochę więcej niż wyniosła amortyzacja.

- Są przesłanki, żebyśmy w tym roku wydali więcej. Na pewno więcej będziemy wydawać w automotive. Najbliższy rok to będzie bardzo mocne zwiększenie zdolności produkcyjnych w Chinach, gdzie dochodzą nowe kontrakty dla grupy BMW - powiedział Szeliga.

Wśród celów inwestycyjnych wymienił także uruchomienie produkcji w nowym zakładzie w Meksyku, prace w hucie Aluminium Konin, rozbudowę zakładu NPA Skawina, a także inwestycje w segmencie miedziowym.

- To wreszcie będą pewnie inwestycje w segmencie chemicznym, choć ten segment jest najbardziej niszowy. Sukcesy Boryszew ERG w opracowaniu i wdrażania do produkcji płynów do odladzania, sukcesy w opracowywaniu nowej technologii produkcji plastyfikatorów powoduje, że będziemy chcieli wykorzystać te przewagi i uruchomić produkcję - dodał prezes.

Realizując te inwestycje, Boryszew nie planuje zwiększać nominalnego poziomu zadłużenia. Wydatki finansowane będą przede wszystkim z generowanych na bieżąco przepływów gotówkowych, powiedział także Szeliga.

Grupa Boryszew to międzynarodowy koncern z branży automotive, posiadający 20 zakładów w 8 krajach na 3 kontynentach i zatrudniający 8 tys. pracowników. Do grupy należą m. in. grupa Maflow, AKT, Theyson oraz Elana, a także należące do grupy Impexmetal Huta Aluminium Konin, Hutmen, Baterpol FŁT czy ZM.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: transport, logistyka, brs, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz