Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Islandia kolejnym celem dla polskiego producenta leków

0
Podziel się:

Mabion nie ogranicza się geograficznie. Produkcja odbywać ma się jednak tylko w naszym kraju.

Maciej Wieczorek, prezes Mabion
Maciej Wieczorek, prezes Mabion (materiały prasowe)

Mabion podpisał umowę z firmą LYFIS ehf. z Islandii w sprawie rejestracji, dystrybucji i sprzedaży leku MabionCD20 w tym kraju. Posłuży on do leczenia nowotworów krwi i reumatoidalnego zapalenia stawów. Kontrakt podpisano na 5 lat. Prezes Wieczorek (na zdjęciu) nie jest jeszcze w stanie oszacować jego wartości, ale wycenia tamtejszy rynek na 2-3 mln euro.

Wartość rynku dla leku referencyjnego w Islandii (MabThera) wynosi między 2 a 3 mln euro. Po rejestracji leku Mabion będzie otrzymywał wynagrodzenie za dostarczane partie leku na poziomie 50-60 procent wartości ceny rynkowej. Kontrakt został podpisany na okres 5 lat z możliwością przedłużenia.

_ - Islandia to kolejny już rynek, na którym Mabion podpisał umowę w tym roku. Współpraca z lokalnym przedsiębiorstwem farmaceutycznym znacznie ułatwi proces wprowadzania produktu, co wiąże się również z optymalizacją kosztów. Zapewnienie sprawnej sieci dystrybucyjnej MabionCD20 jest jednym z priorytetów dla naszej spółki dlatego zamierzamy zawrzeć takie porozumienia z kilkunastoma podmiotami na całym świecie w kontekście rynków mniej regulowanych _ - mówi Maciej Wieczorek, prezes zarządu Mabion.

Spółka zamierza zarejestrować MabionCD20 na wszystkich rynkach światowych, na których sprzedawane są podobne leki. Geograficznie można podzielić je na 3 główne regiony: Stany Zjednoczone, kraje Unii Europejskiej i pozostałe kraje świata, gdzie rejestracja jest mniej ściśle uregulowana.

Money.pl zapytał prezesa o kraje, z których firmy już podpisały umowy z Mabion. Wśród najważniejszych są m.in. Argentyna, Chorwacja, Turcja, Ukraina i Kostaryka. Zakres dystrybucji przez te firmy nie ogranicza się do macierzystych krajów.

Środki na pokrycie rozszerzonych kosztów badań klinicznych leku MabionCD20 spółka zamierza pozyskać między innymi dzięki emisji nowych akcji. Spółka zwołała na jutro walne zgromadzenie akcjonariuszy, którzy ostatecznie podejmą decyzję. W planach jest wypuszczenie do 790 tysięcy akcji serii bez prawa poboru. Ma to pozwolić na uzyskanie 40 mln zł.

- _ Jeśli zostanie podjęta pozytywna decyzja dotyczącą emisji akcji, przeprowadzimy ofertę publiczną, dzięki czemu umożliwimy obecnym akcjonariuszom nabycie akcji w nowej emisji. W kwestii pozyskiwania finansowania na prowadzoną działalność Mabion dostosowuje jego formę do aktualnych potrzeb, możliwości i sytuacji rynkowej. Oprócz emisji akcji, spółka pozyskuje również środki z dofinansowań, m.in. z Unii Europejskiej _ - tłumaczy dla Money.pl prezes Wieczorek.

Czytaj więcej w Money.pl

_ Zapewnienie sprawnej sieci dystrybucyjnej MabionCD20 jest jednym z priorytetów dla naszej spółki dlatego zamierzamy zawrzeć takie porozumienia z kilkunastoma podmiotami na całym świecie w kontekście rynków mniej regulowanych” – _mówi Maciej Wieczorek, prezes zarządu Mabion SA.

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)