Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

J.W. Construction przyznaje: W tym roku sprzedamy mniej mieszkań

0
Podziel się:

Niekoniecznie uruchamiamy nowe inwestycje w takim tempie jak zakładaliśmy - tłumaczy Małgorzata Szwarc-Sroka (na zdj.), dyrektor pionu ekonomicznego dewelopera.

Małgorzata Szwarc-Sroka
Małgorzata Szwarc-Sroka (J.W. Construction)
bEISTkXp

Nie 1800, jak zakładano na początku, ale 1200 - tyle lokali znajdzie nabywców w tym roku według przewidywań dewelopera. - _ Wynika to z faktu, iż niekoniecznie uruchamiamy nowe inwestycje w takim tempie jak zakładaliśmy, ze względu na przedłużające się procedury administracyjne _ - tłumaczy Małgorzata Szwarc-Sroka, dyrektor pionu ekonomicznego dewelopera.

Dyrektor przekonuje, że liczba sprzedanych mieszkań będzie zależała w dużej mierze od tego, _ czy utrzyma się tempo sprzedaży na warszawskim projekcie Bliska Wola _. W 2013 roku sprzedanie ponad połowy oferty pierwszego etapu osiedla zajęło dwa miesiące. Sprzedaż drugiego etapu ruszyła w tym miesiącu.

W tym roku deweloper planuje zacząć budowę ponad 2.300 mieszkań, rok później blisko 1.300 lokali, zaś w 2016 - ponad 2.200 mieszkań. Spółka przekonuje, że już od 2015 roku będzie w stanie sprzedawać 1500-2000 lokali rocznie.

bEISTkXr

Wczoraj J.W. Construction opublikował prospekt emisyjny w związku z ofertą publiczną akcji serii C. Chodzi o emisję 40.554.960 akcji z prawem poboru. W jej ramach spółka planuje pozyskać nawet 125,9 mln zł netto, z czego 85,5 mln zł ma przeznaczyć na finansowanie wkładów własnych w projektach mieszkaniowych, a 40,4 mln zł na obniżenie zadłużenia z tytułu obligacji posiadanych przez głównego akcjonariusza, Józefa Wojciechowskiego.

- _ Środki z emisji akcji zostaną przeznaczone przede wszystkim na realizację planów inwestycyjnych spółki _ - stwierdził Wojciechowski dodając, że chodzi o budowę 27 inwestycji obejmujących 5 863 mieszkań w latach 2014-2016.

Źródło: materiały prasowe J.W. Construction

bEISTkXx

Pozyskane środki zostaną przeznaczone również na redukcję zadłużenia. Spółka ma w planach spłatę obligacji, które zapadają w okresie obowiązywania strategii. - _ Na koniec I kwartału wartość naszych obligacji sięgała 300 mln zł. W kwietniu spłaciliśmy papiery za 10 mln zł. Z kwoty, która została obligacje o wartości 91 mln zł posiada właściciel spółki, Józef Wojciechowski, z czego konwersja na akcje ma objąć papiery za ok. 40 mln zł. Resztę będziemy chcieli spłacić w okresie zapadalności _ - podała.

W rozmowie z Money.pl Joanna Gołębiewska, rzeczniczka dewelopera podkreśliła jednak, że _ spółka nie ma problemu z regulowaniem wymagalnego zadłużenia finansowego. Wszystkie instrumenty dłużne Spółka spłaca na bieżąco w dacie ich wymagalności. - Zwracam ponadto uwagę, iż redukcja zadłużenia dotyczy zadłużenia niewymagalnego, tj. obligacji zapadających w późniejszym terminie - _nadmieniła.

Dodała, że środki na spłatę będą pochodziły z nadwyżek finansowych generowanych na projektach wprowadzanych do sprzedaży. Na koniec I kwartału 2014 r. wartość kredytów i pożyczek J.W. Construction sięgała łącznie ok. 316 mln zł. - _ Jedna trzecia tej kwoty dotyczy TBS [mieszkania, w których stawki czynszu ustalane są przez wewnętrzne uchwały spółki lub spółdzielni, która je tworzy] i nie ma wpływu na płynność spółki _ - skomentowała Szwarc-Sroka. - _ W związku z planami inwestycyjnymi należy oczekiwać, iż w najbliższych latach zadłużenie z tytułu kredytów będzie rosnąć _ - dodała.

Czytaj więcej w Money.pl

bEISTkXy
bEISTkXS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)