Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

J.W. Construction wyemituje akcje. "Spółka potrzebuje impulsu"

0
Podziel się:

Akcjonariusze spółki podjęli uchwałę w sprawie emisji akcji z prawem poboru. Firma zamierza wypuścić na rynek do 40,5 miliona papierów wartościowych.

Małgorzata Szwarc-Sroka
Małgorzata Szwarc-Sroka (J.W. Construction)

Akcjonariusze spółki podjęli uchwałę w sprawie emisji akcji z prawem poboru. Firma chce wypuścić na rynek do 40,5 miliona papierów wartościowych. _ - Z emisji zamierzamy pozyskać około 140 milionów złotych - _ tłumaczy dla Money.pl Małgorzata Szwarc-Sroka, dyrektor pionu ekonomicznego J.W. Construction Holding S.A.

Znaczna część tych środków zostanie przeznaczona na nowe projekty. _ - W 2014 roku planujemy rozpoczęcie budowy na własnych gruntach nowego osiedla przy ul. Berensona, II etapu budynków na Bliskiej Woli (obie w Warszawie), a także dwóch projektów w Gdyni: przy ul. Spokojnej i przy ul. Sochaczewskiej. Na uruchomienie czekają także kolejne inwestycje: następny etap Zielonej Doliny, osiedle Centrum II w Łodzi oraz projekt w Katowicach przy ul. Bałtyckiej - _ wylicza Małgorzata Szwarc-Sroka.

Dlaczego spółka zdecydowała się na emisję akcji, a nie np. na zaciągnie kredytu w banku? - _ Skala planowanych projektów w najbliższych 2-3 latach wymagać będzie zarówno angażowana środków własnych, jak też wykorzystania finansowania bankowego - _ odpowiada dla Money.pl Małgorzata Szwarc-Sroka. Tłumaczy, że podniesienie kapitału spółki, poprzez emisję akcji, pozwoli szybciej zrealizować wszystkie projekty. Dzień prawa poboru dla nowej emisji został ustalony na 4 czerwca 2014 roku.

- _ Spółka potrzebuje impulsu, który pozwoli przyspieszyć realizację inwestycji, zwiększyć sprzedaż i generować dodatkową wartość dla akcjonariuszy - podkreśla Józef Wojciechowski, główny akcjonariusz J.W. Construction Holding. _

_ - Zgoda akcjonariuszy na emisję to krok na drodze do przyspieszenia nowych inwestycji. Jeszcze w kwietniu zamierzamy złożyć prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego. Szacujemy, że ofertę moglibyśmy wówczas zamknąć na początku lipca _- wyjaśnia Małgorzata Szwarc-Sroka.

Notowania J.W. Construction Holding na GPW w ostatnich trzech miesiącach

Przychody grupy za zeszły rok wyniosły 327 533 tys. zł. W tym samym okresie zanotowano zysk netto na poziomie 11 444 tys. zł. Spółka J.W. Construction znalazła w IV kwartale 2013 roku nabywców na 272 lokale, wobec 306 lokali rok wcześniej. W całym 2013 roku deweloper sprzedał 941 lokali, czyli o 88 mieszkań więcej niż przed rokiem, kiedy liczba ta sięgnęła 853 sztuk.

- _ Pierwszy kwartał 2014 roku był dla branży bardzo dobry i wszystko wskazuje na to, że ożywienie na rynku będzie kontynuowane - _ wyjaśnia dla Money.pl Małgorzata Szwarc-Sroka. Według niej silnym czynnikiem wspierającym jest rządowy program Mieszkanie dla Młodych. - _ Już w pierwszych trzech miesiącach roku z dopłat do własnego mieszkania skorzystały prawie 3 tysiące osób - _ zaznacza. -_ Oczekujemy, że ta liczba będzie sukcesywnie wzrastać, w miarę jak kolejne banki włączą się w projekt - _ dodaje.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)