Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jak afera taśmowa wpłynęła na plany Hawe?

0
Podziel się:

Wyceny akcji spółki ucierpiały na doniesieniach o zatrzymaniu jej wiceprezesa Krzysztofa R., dlatego zarząd wydał oświadczenie.

Prezes Hawe Krzysztof Witoń
Prezes Hawe Krzysztof Witoń (HAWE S.A.)

Wyceny akcji Hawe ucierpiały na doniesieniach o zatrzymaniu jej wiceprezesa Krzysztofa R., dlatego zarząd wydał oświadczenie. Prezes Krzysztof Witoń zapewnia, że wszystkie projekty spółki realizowane są zgodnie z harmonogramem.

_ - Zarząd informuje, że zgodnie z jego wiedzą, zatrzymanie wiceprezesa zarządu nie ma związku z jego działalnością w spółkach z Grupy Kapitałowej HAWE oraz pełnionymi przez niego funkcjami w organach tych spółek _ - napisano w oświadczeniu. - _ Zdarzenie nie ma wpływu na zarządzanie i działalność operacyjną spółek GK HAWE. Zarząd spółki zachowuje prawo do reprezentowania jej w pełnym zakresie. _

Wycena akcji Hawe cierpi na kolejnych doniesieniach w sprawie afery taśmowej. Wydane oświadczenie uspokoiło inwestorów i z ponad 6-procentowej przeceny zrobiło się minus 1,4. Jeszcze wczoraj kurs spółki spadł o 6,5 proc.

Akcje Hawe w ostatnim tygodniu

Wczoraj _ TVN 24 _i portal _ Gazeta.pl _, powołując się na nieoficjalne źródła podały, że policja i ABW zatrzymały w związku z aferą podsłuchową biznesmena Marka F., głównego akcjonariusza giełdowych spółek Hawe i ZWG.

_ - Jednocześnie w związku z informacjami dotyczącymi domniemanego udziału jednego z akcjonariuszy spółki w tak zwanej aferze taśmowej, zarząd spółki informuje akcjonariuszy, że wymieniany w mediach akcjonariusz nie zasiada w żadnych organach spółek należących do grupy kapitałowej Hawe i nie ma bezpośredniego wpływu na ich bieżącą działalność _ - skomentował zarząd.

Krzysztof Witoń, prezes Hawe poinformował, że spółka realizuje wszystkie projekty zgodnie z harmonogramem, również te finansowane ze środków unijnych._ - Jeśli chodzi o projekt z PIR, to jesteśmy na etapie analiz biznesowych. PIR jest jeszcze przed badaniem naszej spółki. Na razie zawarliśmy porozumienie o współpracy, ostatecznej umowy jeszcze nie podpisaliśmy _ - powiedział Witoń.

Hawe w grudniu podpisało z PIR list intencyjny w sprawie potencjalnej wspólnej inwestycji, polegającej na doprowadzeniu sieci światłowodowej do 870 tys. mieszkań w całej Polsce. Łączna wartość inwestycji to 560 mln zł w ciągu 6 lat, z czego udział PIR może wynieść około 120 mln zł.

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)