Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
deutsche bank
31.10.2013 11:10

Jest zgoda KNF. Kalicki prezesem nowego Deutsche Banku

Krzysztof Kalicki jest obecnie szefem jednej z dwóch instytucji z grupy Deutsche Bank działających w Polsce. Pozostanie prezesem po ich połączeniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Deutsche Bank)

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na powołanie Krzysztofa Kalickiego (na zdjęciu) na stanowisko prezesa nowego Deutsche Banku, który ma powstać z połączenia dwóch podmiotów grupy Deutsche Bank działających w Polsce. Stanowisko zajmie on pod koniec stycznia 2014 roku - poinformowała instytucja w komunikacie.

Dziś w Polsce działają Deutsche Bank Polska S.A. i Deutsche Bank PBC S.A., na których fuzję zgodę wyraziła na początku września KNF. W wyniku zapowiedzianej integracji prawnej i organizacyjnej ma powstać uniwersalny bank, obsługujący zarówno klientów indywidualnych, biznesowych, korporacyjnych, jak i instytucjonalnych - zapowiada bank.

_ Powołanie Krzysztofa Kalickiego na stanowisko prezesa zarządu powstałego w wyniku połączenia Deutsche Bank Polska S.A., nastąpi ze skutkiem na dzień integracji obu instytucji. Równocześnie intencją Grupy Deutsche Bank jest powołanie Leszka Niemyckiego, obecnego Prezesa Deutsche Bank PBC S.A., na stanowisko wiceprezesa zarządu połączonego banku _ - czytamy w komunikacie Deutsche Bank.

Obecnie Krzysztof Kalicki zajmuje fotel prezesa Deutsche Bank Polska, na który został powołany 1 stycznia 2003 roku. Jest doktorem ekonomii, skończył Szkołę Główną Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa).

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: deutsche bank, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz