Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkp cargo
23.08.2013 12:15

Jest zgoda PKP Cargo ze związkowcami. Oto szczegóły

Pracownicy dostaną więcej, niż początkowo proponował przewoźnik.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKP)
Piotr Ciżkowicz, wiceprezes PKP

Gwarancja zatrudnienia na cztery lata, premia prywatyzacyjna i przedstawiciele związkowców we władzach spółki - oto szczegóły porozumienia w PKP Cargo. Zawarły je związki zawodowe z zarządem spółki. Spór toczył się między innymi o wysokość premii, która będzie wypłacona po prywatyzacji spółki. Początkowo PKP oferowało 120 milionów złotych, ale jak mówi wiceprezes Piotr Ciżkowicz, kwota ta została podwyższona.

- _ Przeznaczymy na nią około 165 milionów złotych. Wysokość premii będzie zróżnicowana w zależności od stażu pracy pracowników. Premia będzie wypłacona w formie akcji, co - mamy nadzieję - zachęci pracowników do tej formy zarządzania spółką i zwiąże ich bardziej z wynikami spółki i miejscem, w którym pracują _ - przekonuje Ciżkowicz.

Dzięki porozumieniu spór zbiorowy został zawieszony. Ale po nowym roku obie strony będą musiały wrócić do rozmów. Do rozstrzygnięcia pozostała jeszcze kwestia podwyżek płac i premii z zysku.

- _ Zaoferowaliśmy stronie związkowej wypłatę jednorazowej premii, która z jednej strony miałąby zaspokoić ten postulat, a z drugiej strony pozwoliła nam zawieszenie sporu o podwyżki do przyszłego roku _ - dodaje Piotr Ciżkowicz.

Władze PKP twierdzą, że wczorajsze porozumienie usprawni planowaną prywatyzację PKP Cargo. Emisja akcji nastąpi prawdopodobnie w czwartym kwartale tego roku.

Czytaj więcej w Money.pl
PKP Cargo na GPW pod koniec roku? Jeśli przewoźnik trafi na warszawski parkiet, będzie największą spółką z tej branży notowaną na europejskich giełdach.
PKP Cargo chwali się zyskiem. Będą inwestycje? Spółka odnotowała w ubiegłym roku 267 mln zł zysku netto przy przychodach przekraczających 5 mld zł - poinformował Jakub Karnowski, szef całej Grupy PKP.
PKP jednak musi zapłacić wysoką karę Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy decyzję prezesa Urzędu Transportu Kolejowego nakładającą na Przewozy Regionalne prawie 0,5 mln zł kary.
Tagi: pkp cargo, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz