Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jest zgoda pomiędzy Bakallandem i Mispolem

0
Podziel się:

Obie spółki myślą o współpracy na rynkach polskim i litewskim.

Jest zgoda pomiędzy Bakallandem i Mispolem
(Materiały prasowe/Bakalland)

Spółka Bakalland, którą kieruje Marian Owerko (na zdjęciu), będzie sprzedawać akcje Mispolu. To efekt ugody, która ma umożliwić firmom współpracę.

Bakalland poinformował, że zawarł z UAB _ NDX Energija _ugodę, na mocy której strony zobowiązały się do polubownego zakończenia wszelkich zainicjowanych przez siebie postępowań sądowych, dotyczących bieżącego funkcjonowania walnego zgromadzenia Bakallandu oraz spółki Mispol, a także uchwał powziętych przez oba te organy.

_ - Bakalland oraz NDX postrzegają ugodę nie tylko jako zakończenie prowadzonych sporów, ale również jako wstęp do rozpoczęcia ewentualnej współpracy na rynkach polskim i litewskim. Tym samym strony dostrzegają potencjalne synergie operacyjne, których początkiem może być zawarta ugoda, przyjmując jednocześnie, iż osiągnięcie pozytywnych rezultatów nie wymaga wzajemnego zaangażowania kapitałowego przez uczestników sporów w charakterze akcjonariuszy Bakalland (w odniesieniu do NDX i innych stron ugody) lub Mispol (w odniesieniu do Bakalland) _ - podały spółki.

Jednym z elementów ugody jest sukcesywna sprzedaż wszystkich posiadanych przez Bakalland akcji Mispolu. Pierwsze efekty porozumienia już widać. Bakalland zmniejszył w środę zaangażowanie w akcje Mispolu do 3,77 procent kapitału zakładowego i głosów na WZ tej spółki z 8,67 procent wcześniej.

Spór Bakallandu z funduszem NDX, który chce przejąć Mispol i wycofać spółkę z giełdy, trwał od kilku miesięcy.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)