Notowania

nieruchomości
13.05.2013 15:28

JR INVEST kupuje, restrukturyzuje i sprzedaje. Oto wyniki

Spółka chwali się wzrostem zysków ze sprzedaży. W minionym roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy wyniosły blisko 4,2 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*JR INVEST SA, firma działająca na rynku nieruchomości komercyjnych, zaprezentowała raport roczny za rok 2012 oraz za I kwartał 2013 roku. Spółka chwali się wzrostem zysków ze sprzedaży. *

W minionym roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy wyniosły blisko 4,2 mln zł, co stanowi 126 proc. wzrost w porównaniu z wynikami za rok 2011. Tak znaczący wzrost jest wynikiem przejęcia w kwietniu 2012 roku spółki Centrum Market Zielona Góra Sp. z o.o. - właściciela Galerii Ramzes.

W I kwartale tego roku spółka osiągnęła wynik 1,1 mln zł, co stanowi wzrost o ponad 69 proc. w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym - czytamy w komunikacie firmy. Największą część przychodów ze sprzedaży stanowi wynajem powierzchni biurowo-usługowych oraz powierzchni handlowych.

Jak poinformowała Spółka w oficjalnym komunikacie, zysk netto za 2012 wyniósł blisko 3,1 mln zł. Natomiast w pierwszym kwartale 2013, osiągnął poziom 0,49 mln zł.
– _ Aktualna sytuacja rynkowa sprzyja rozwojowi naszej spółki oraz znajdowaniu i nabywaniu nieruchomości komercyjnych _ - mówi January Ciszewski, Prezes Zarządu JR INVEST S.A. (na zdj.).

JR INVEST S.A. to spółka kupująca nieruchomości komercyjne lub przejmująca właścicieli takich nieruchomości. Po przeprowadzeniu restrukturyzacji wynajmuje je lub sprzedaje. JR INVEST posiada nieruchomości głównie w Małopolsce, na Śląsku i w województwie lubuskim.

A jak jest sytuacja rynku. Nieruchomości do zagospodarowania jest coraz więcej, ale też i maleje liczba chętnych by je kupować i wynajmować. Najlepiej widać to w Warszawie. W pierwszym kwartale 2013 na rynek trafiło tam 76 000 mkw. powierzchni biurowej, a do końca roku może zostać dostarczone dodatkowe 230-240 000 m kw. Jeśli te prognozy się sprawdzą, to roczna podaż w 2013 przekroczy 300 000 mkw., co będzie najwyższą wartością odnotowaną począwszy od 2001 roku - podaje DTZ w raporcie DTZ Property Times Warsaw Office 1 kw 2013 roku.

Pod koniec I kw. 2013 roku stopa pustostanów w Warszawie wyniosła 9,9 proc., co stanowi wzrost o ok. 1 punkt proc. w porównaniu z wartością odnotowaną w IV kw. 2012. Zwiększenie się dostępności było głównie wynikiem wysokiego poziomu podaży odnotowanej w pierwszych trzech miesiącach 2013 (stopa pustostanów w nowo dostarczonych budynkach była na poziomie ok. 65 proc.).

Czytaj więcej w Money.pl
Szybki wzrost sprzedaży mieszkań w Point House Wyniki spółki Unidevelopment w Warszawie mogą wskazywać na rosnące zainteresowanie nowymi mieszkaniami.
Można tam kupić 50 opuszczonych wsi Pracownicy biur nieruchomości zapewniają, że jest to dobra lokata pieniędzy, bo za kilka lat znów zaczną rosnąć ceny działek i domów.
Najdroższy dom w Londynie na sprzedaż. Kosztuje... Sprzedający zastrzegł sobie, by nie ujawniać kim jest. Według londyńskiej popołudniówki Evening Standard jest nim członek rodziny królewskiej jakiegoś kraju Zatoki Perskiej.
Tagi: nieruchomości, business news, manager, prosto z firm
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz