Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

JSW chce uruchomić wydobycie w soboty. Trudne rozmowy ze związkami

0
Podziel się:

Wydobycie w soboty ma być prowadzone tylko w ścianach najbardziej wydajnych.

Edward Szlęk, prezes JSW
Edward Szlęk, prezes JSW (JSW/Dawid Lach)

Jastrzębska Spółka Węglowa prowadzi analizy związane z uruchomieniem wydobycia w soboty w najlepszych ścianach kopalnianych. Spółka prowadzi w tej sprawie uzgodnienia ze związkami zawodowymi odnośnie wynagrodzeń.

- Nie chodzi o wprowadzenie na siłę pracy we wszystkich kopalniach w soboty, tylko o możliwość elastycznego reagowania na potrzeby rynku. Zależy nam wyłącznie na wzroście wydobycia węgla koksowego. Chcemy, by wydobycie w soboty było prowadzone tylko w ścianach najbardziej wydajnych, a więc tam, gdzie nam się to opłaca - powiedział prezes JSW Edward Szlęk.

Spółka prowadzi w tej sprawie także uzgodnienia ze związkami zawodowymi, w tym na temat wynagradzania za dodatkowy dzień pracy.

- Rozmowy ze związkami nie są łatwe, ale widzę duże zrozumienie z ich strony dla sytuacji firmy i zaangażowanie w chęć jej ratowania - podkreślił prezes.

JSW szacuje przyrost wydobycia węgla związany z ewentualnym wprowadzeniem dodatkowego wydobycia na 1,2 mln ton rocznie.

Notowania tygodniowe akcji JSW

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2014 r. w kopalniach JSW wydobyto 13,9 mln ton węgla.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)