Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

JSW rozważa emisję akcji. Kurs pikuje

0
Podziel się:

W szczytowym momencie akcje spółki kosztowały 12,20 zł tracąc niespełna 5 procent.

Edward Szlęk, prezes JSW
Edward Szlęk, prezes JSW (JSW/Dawid Lach)

Jastrzębska Spółka Węglowa bierze pod uwagę emisję akcji. Nie jest to jednak jedyna rozważana możliwość. Taką informację podał we wtorek agencji Reuters Edward Szlęk, prezes spółki. Reakcja inwestorów była natychmiastowa. Akcje mocno poszybowały w dół. W szczytowym momencie taniały ponad 4 procent, a ich cena spadła do prawie 12 złotych.

- Emisja akcji jest jednym z instrumentów, z jakich może skorzystać spółka poszukująca kapitału. Rozważamy to jako jedno z rozwiązań. Rozmawiamy w tej sprawie z przedstawicielami sektora finansowego tak, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie - powiedział Reuterowi Szlęk.

W szczytowym momencie akcje spółki kosztowały 12,20 zł, tracąc niespełna 5 procent. Po godzinie 15.00 akcje traciły ponad 2 procent.

Prezes dodał, że tylko zdecydowane działania mogą uratować spółkę, w przeciwnym wypadku JSW grozi utrata płynności. Według niego nie ma co liczyć na to, że sytuacja na rynku węgla się poprawi.

Notowania akcji JSW we wtorek

W pierwszym kwartale 2015 roku Jastrzębska Spółka Węglowa straciła 196,7 miliona złotych wobec straty na poziomie 88,5 miliona złotych w tym samym okresie ubiegłego roku. Za złą sytuację w spółce odpowiada m.in. niska cena węgla. Od wejścia na giełdę akcje JSW potaniały o prawie 90 procent.

Nieco optymistyczniej wygląda kwestia przychodów. Tutaj spółka zaliczyła minimalny wzrost. Wyniosły one 1,8 miliarda złotych wobec 1,6 miliarda złotych w pierwszym kwartale 2014 roku.

Źródło: Money.pl, na podstawie raportów finansowych JSW
Dane w milionach złotych

Za pogorszenie wyników odpowiada m.in. zła sytuacja na rynku węgla. "Przez cały ubiegły rok JSW zmagała się z najniższymi od lat cenami swojego głównego produktu, którym jest węgiel koksowy. W 2014 roku średnia cena sprzedaży węgla była o jedną ósmą niższa niż rok wcześniej" - czytamy w komunikacie spółki.

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)