Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

JSW ma zgodę na przejęcie za 1,5 miliarda. Jest warunek

0
Podziel się:

Warunkiem zawieszającym wykonanie - podpisanej w kwietniu - umowy przedwstępnej obok zgody UOKiK jest między innymi otrzymanie przez JSW finansowania.

na zdjęciu: Jarosław Zagórowski, prezes JSW
na zdjęciu: Jarosław Zagórowski, prezes JSW (Krzysztof Janoś/Money.pl)

Jastrzębska Spółka Węglowa otrzymała zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie od Kompanii Węglowej kopalni Knurów-Szczygłowice. Wartość transakcji ma sięgnąć 1,49 miliarda złotych.

Warunkiem zawieszającym wykonanie - podpisanej w kwietniu - umowy przedwstępnej obok zgody UOKiK jest między innymi otrzymanie przez JSW finansowania. Umowa przedwstępna wygaśnie, jeżeli warunki zawieszające nie zostaną spełnione do dnia 31 lipca 2014 roku. Węglowa spółka informowała wcześniej, że będzie chciała częściowo sfinansować transakcję środkami zewnętrznymi.

_ - Musimy zagwarantować bezpieczeństwo realizacji inwestycji, które zostały rozpoczęte. Jeżeli coś możemy zawiesić bezproblemowo, to tak zrobimy, natomiast nie możemy marnotrawić środków zatrzymując zaplanowane, czy rozpoczęte inwestycje. Wiec tak sterujemy, by było na stać na realizacje inwestycji koniecznych, ale i na zakup kopalni - _wyjaśniał w rozmowie z Money.pl prezes JSW Jarosław Zagórowski.

Obszar górniczy kopalni _ Knurów-Szczygłowice _ wynosi 59,79 km kwadratowego. Jak podawała wcześniej JSW, zdolności produkcyjne kopalni Knurów-Szczygłowice to wydobycie 3,8 miliona ton węgla rocznie, w tym około 40 procent węgla koksowego.

Ze względu na niskie ceny węgla Jastrzębska Spółka Węglowa nie jest w najlepszej sytuacji. Według jej prezesa w tym roku spółka - która poprzedni zakończyła zyskiem netto w wysokości 82 mln zł - musi raczej przygotować się na stratę.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)