Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
jsw
09.04.2013 14:00

JSW wybrało prezesa na nową kadencję

Zgodnie z oczekiwaniami na stanowisku pozostał Jarosław Zagórowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Stawiński/Reporter)

*Jarosław Zagórowski (na zdjęciu), decyzją rady nadzorczej, został wybrany na prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Będzie to jego trzecia z kolei kadencja na tym stanowisku. Był on jedynym kandydatem. *

Zagórowski pełni funkcję prezesa JSW od 19 marca 2007 roku. Od 2003 roku zasiadał w radzie nadzorczej i był m.in. jej szefem. Już jako prezes, w połowie 2011 roku, wprowadził JSW na warszawską giełdę.

Skład całego zarządu spółki nowej kadencji będzie znany pod koniec kwietnia. Do 12 kwietnia przyjmowane są zgłoszenia na stanowiska trzech wiceprezesów spółki, natomiast dzień wcześniej jednego z członków wybiorą pracownicy.

W 2012 roku JSW miała 8,821 mld zł przychodów wobec 9,376 mld zł rok wcześniej. Znacznie gorzej wyglądały zyski netto, które w zeszłym roku osiągnęły wartość 988,1 mln zł. Jest to wynik o ponad połowę niższy niż w 2011 roku, kiedy na czysto spółka zarobiła 2,086 mld zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Są doniesienia w sprawie dywidendy z JSW Ministerstwo Gospodarki podtrzymuje, że nie zamierza wnioskować o wyższą dywidendę z JSW niż rekomendowana przez zarząd spółki.
Wyższa rekomendacja dla JSW Analitycy Raiffeisena podwyższyli rekomendację dla JSW do "kupuj" z "trzymaj".
Strata JSW mniejsza od prognoz rynkowych Strata netto JSW w IV kw. '12 wyniosła 40,3 mln zł wobec konsensusu 57,2 mln zł straty.
Tagi: jsw, business news, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz