Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kara dla Marka Falenty. Prawie milion złotych

0
Podziel się:

Komisja Nadzoru Finansowego dopatrzyła się niedopełnienia obowiązków informacyjnych.

Kara dla Marka Falenty. Prawie milion złotych
(materiały prasowe real2B)
bEUlTtwB

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na Marka Falentę i jego rodzinę karę w wysokości 976 tysięcy złotych za niewykonanie obowiązków informacyjnych w związku z posiadaniem akcji DM IDM. Falenta zapowiada złożenie skargi na decyzję KNF.

_ - 8 lipca 2014 roku Komisja Nadzoru Finansowego wydała decyzję, którą nałożono na mnie i moich bliskich karę finansową w łącznej wysokości 976.000 zł. Oficjalnie powodem było niewykonanie obowiązków informacyjnych w związku z posiadaniem akcji spółki Dom Maklerski IDM _ - napisał Marek Falenta w komunikacie prasowym.

_ - Decyzję tę traktuję jako polityczną i uważam, że ma ona związek z postępowaniem przeciwko mojej osobie w sprawie tzw. afery taśmowej, które toczy się w prokuraturze. Wraz z moimi bliskimi będziemy składać na nią skargę _ - dodał.

bEUlTtwD

Falenta podał, że decyzja KNF dotyczy wydarzeń sprzed lat, w sprawie toczącej się od 2009 roku. Komisja Nadzoru Finansowego do tej pory nie informowała o nałożeniu kary na Marka Falentę i jego bliskich. 8 lipca odbywało się posiedzenie KNF, na którym m.in. karę w wysokości 500.000 zł otrzymała Platforma Mediowa Point Group, do której należy wydawca tygodnia _ Wprost _.

bEUlTtxe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)