Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kernel zwiększył sprzedaż zboża

0
Podziel się:

Znaczna nadwyżka eksportu na Ukrainie i wzrost eksportu działu rolniczego spółki zrekompensowały spadek dostaw z Rosji.

Kernel zwiększył sprzedaż zboża
(AndreasReh/iStockphoto)

Kernel Holding zwiększył sprzedaż zboża o 2 procent rok do roku do 1,33 mln ton w trzeci kwartał roku obrotowego 2014/2015 (zakończonym 31 marca). Narastająco po trzech kwartałach roku obrotowego wzrost wyniósł 12 procent do 3,96 mln ton.

Kernel podał w komunikacie, że znaczna nadwyżka eksportu na Ukrainie i wzrost eksportu działu rolniczego spółki zrekompensowały spadek dostaw z Rosji.

Sprzedaż oleju luzem w III kw. r.obr. spadła 6 procent rok do roku do 249,2 tys. ton. Po trzech kwartałach narastająco wzrost wyniósł 17 procent do 729,9 tys. ton. Sprzedaż oleju butelkowanego w III kw. r. obr. wzrosła o 5 procent ro do 23,8 mln litrów. Narastająco po trzech kw. r. obrotowego wzrost wyniósł 7 procent do 80,8 mln l. Sprzedaż śruty słonecznikowej spadła rok do roku o 1 procent do 704,1 tys. ton. Po trzech kwartałach narastająco wzrosła o 15 procent do 1,9 mln ton.

Kernel podał też, że w III kw. r.obr. przeładunek w terminalach eksportowych zwiększył się o 18 procent rok do roku do 1,22 mln ton, dzięki większemu udziałowi zboża w sprzedaży. Po trzech kwartałach r. obr. wzrost wynosi 26 procent do 3,87 mln ton.

"Pszenica ozima i rzepak są w doskonałym stanie, a wiosenna kampania siewna trwa przy sprzyjającej pogodzie. Całkowity areał na rok finansowy 2016 jest przewidywany na 383,2 tys. ha, o 3 procent więcej rok do roku" - podsumowano w komunikacie.

Kernel Holding to producent spożywczy działający na Ukrainie. Jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

business news
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)