Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KGHM o planach rozwoju spółki

0
Podziel się:

Firma prowadzi prace rozpoznawcze w najbardziej perspektywicznych obszarach w Polsce i na świecie.

Na zdj. Herbert Wirth, prezes KGHM
Na zdj. Herbert Wirth, prezes KGHM (Jacek Waszkiewicz/Reporter)

Firma prowadzi prace rozpoznawcze w najbardziej perspektywicznych obszarach w Polsce i na świecie, rozwija swój potencjał poprzez prace poszukiwawczo - rozpoznawcze, programy modernizacyjne oraz akwizycje. O perspektywach rozwoju spółki rozmawiali wczoraj w Warszawie goście spotkania zorganizowanego przez KGHM w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

_ - KGHM ma dwa główne napędy rozwoju. Jednym z nich jest rozwój organiczny, czyli inwestycje w kapitał ludzki, modernizacje i nowe technologie. Drugim jest nabywanie aktywów, poprzez własne prace poszukiwawcze oraz przejęcia nowych gotowych już i udokumentowanych zasobów _ - mówił Herbert Wirth, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Zaprezentowano perspektywy rozwoju bazy zasobowej KGHM, program Modernizacji Pirometalurgii realizowany w hutach KGHM oraz postępy prac w głównych projektach KGHM International - Sierra Gorda, Afton Ajax i Victoria.

_ - Nasza produkcja zależy od pozyskania nowych złóż. Poprzez akwizycje, podążamy ścieżką wzrostu typową dla globalnych firm górniczych. Docelowo nasza wartość aktywów zagranicznych będzie podwojona - _przekonywał Jarosław Romanowski, I wiceprezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. - _ Jakość produktów na światowych rynkach metali nieżelaznych jest taka sama i jedyne czym można konkurować to koszt produkcji. Dlatego tak istotny jest dla nas projekt Sierra Gorda. Jest to obecnie pierwszy pod względem szybkości przekształcania w kopalnię, projekt górniczy na świecie. _

W trakcie konferencji zarząd spółki podziękował przedstawicielom samorządów, które współpracowały z KGHM w procesie koncesyjnym, zakończonym uzyskaniem koncesji na wydobycie złóż do 2063.

_ - Spotkanie jest naszym ukłonem w stronę samorządu lokalnego. Serdecznie dziękujemy za udaną współpracę przy naszym najważniejszym projekcie, który daje nam perspektywę na kolejne 50 lat - _ powiedział Herbert Wirth. - _ KGHM jest dobrym sąsiadem. Chciałbym również podziękować mieszkańcom tych gmin, to są również nasi pracownicy. _

Olgierd Dziekoński, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w liście odczytanym podczas spotkania, gratulował wznowienia przez KGHM koncesji na eksploatację przez kolejnych 50 lat w zagłębiu miedziowym. _ - Jest to kluczowe wydarzenie dla firmy i gwarancja rozwoju, nowych miejsc pracy i stabilności makroekonomicznej Dolnego Śląska na kolejne pół wieku. Jest to sukces nie tylko samej firmy, ale także samorządów na terenie których położony jest KGHM. Rozwój KGHM to interes nas wszystkich. _

W spotkaniu uczestniczyli członkowie rady nadzorczej KGHM, prezesi zarządu KGHM, przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Kancelarii Prezydenta RP, Wyższego Urzędu Górniczego, parlamentarzyści oraz samorządowcy zagłębia miedziowego.

Notowania KGHM na GPW w ostatnich sześciu miesiącach

KGHM jest jednym z największych producentów miedzi na świecie oraz największym producentem srebra. W całym 2012 roku zysk netto grupy wyniósł 4,9 miliarda złotych, przy przychodach sięgających 26 miliardów złotych.

W drugim kwartale tego roku KGHM wygenerował 666 milionów złotych zysku netto, co było wynikiem o 12 procent gorszym od oczekiwań - wynika z najnowszego raportu finansowego spółki. Wartość przychodów w tym okresie spadła o 17 procent względem analogicznych trzech miesięcy 2012 roku. Spadek spowodowany był przeceną miedzi oraz srebra na światowych rynkach, a także niekorzystnym kursem walutowym pary USD/PLN.

Czytaj więcej w Money.pl
Tragedia w kopalni KGHM w Polkowicach Mężczyzna został przyciśnięty łyżką maszyny służącej do zbierania urobku. Według lekarza powodem zgonu górnika było zmiażdżenie klatki piersiowej.
Przyciągnęli KGHM, zapraszają innych inwestorów To region skupiający największych producentów miedzi na świecie, w kraju tym jest też najwięcej zasobów tego surowca w skali globu - 27,5 proc.
Exane BNP Paribas obniżył cenę docelową KGHM Analitycy wycenili spółkę na 145 złotych.
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)