Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KGHM rozważa budowę nowych kopalni

0
Podziel się:

Potrzeba jeszcze dwóch, trzech lat na ostateczne decyzje w tej sprawie. Złoża leżące w gminie Warta Bolesławiecka są obecnie analizowane przez specjalistów.

KGHM rozważa budowę nowych kopalni
(Jacek Waszkiewicz/Reporter)
bEIKJlNN

Budowę nowych kopalń rozważają władze KGHM Polska Miedź. Badana jest m.in. zasobność złoża w gminie Warta Bolesławiecka. Decyzje w tej sprawie mają zapaść w ciągu najbliższych dwóch-trzech lat.

Złoża leżące na terenie tzw. Starego Zagłębia w gminie Warta Bolesławiecka, są obecnie analizowane przez specjalistów, którzy sprawdzają ich zasobność i ocenią ekonomiczną opłacalność budowy kopalni.

Czytaj więcej [ ( http://static1.menstream.pl/i/art/188/269500_mhp.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-reportaze-i-wywiady/tylko-wariat-schodzi-pod-ziemie-za-zycia-pracuja-tam-od-pokolen-i-nie-boja-sie-kalectwa-ani-smierci,0,1301117.html) *W KGHM zbyt mało zarabiają * 25 lat spędzonych pod ziemią. Choroby zawodowe i śmierć nie łamią górników. Oni naprawdę kochają swoją pracę.

bEIKJlNP

Samorządowcy z Warty Bolesławieckiej rozmawiali już z władzami lubińskiego holdingu - omawiano m.in. zagadnienia związane z funkcjonowaniem kopalni, m.in. budową systemu komunikacyjnego, który byłby potrzebny do jej budowy, a później dalszego funkcjonowania.

W rozmowie z PAP wiceprezes KGHM Polska Miedź Dorota Włoch przyznała, że budowa nowej kopalni jest w tym rejonie możliwa, ale dopiero po dokładnym przeanalizowaniu złoża i spełnieniu warunków ekonomicznych.

Prezes KGHM Herbert Wirth podkreślił natomiast, że złoża w bezpośrednim sąsiedztwie KGHM - to ok. 1 miliarda ton. _ To nasze wyzwanie. Na przykład w Bytomiu Odrzańskim jest bardzo ciekawa mineralizacja miedziowo - srebrowa złoża. Jednak potrzeba jeszcze dwóch, trzech lat na ostateczne decyzje w tej sprawie, bo technologia jest tutaj fundamentem, który pozwoli na ich wydobycie _ - dodał.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska liderem pod względem atrakcyjności Na 6 możliwych punktów uzyskaliśmy notę 4,87. Wyprzedziliśmy między innymi Czechy i Słowację.
Inwestycje w tej branży sięgnęły 162 mln euro Osiem największych projektów z branży lotniczej pozwoliło utworzyć 1,3 tys. miejsc pracy.
bEIKJlOq
business news
strategie firm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)