Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
01.04.2015 14:14

KNF dodała nowe ostrzeżenie publiczne dla LewINVEST

KNF ostrzega przed działaniem LewINVEST Michał Lewicz na podstawie ustawy o funduszach inwestycyjnych i Prawo Bankowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Waszkiewicz/Reporter)
Andrzej Jakubiak, przewodniczący KNF

Firma została wpisana w rubryce "Zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa" na podstawie artykułów ustawy o funduszach inwestycyjnych i Prawo Bankowe.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) dodała na liście ostrzeżeń publicznych nowy wpis dotyczący LewINVEST Michał Lewicz, podała Komisja.

Firma została wpisana w rubryce "Zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 287 i art. 290-296 ustawy o funduszach inwestycyjnych (wykonywanie działalności polegającej na lokowaniu, w papiery wartościowe, instrumenty rynku pieniężnego lub inne prawa majątkowe, środków pieniężnych bez zezwolenia KNF)".

Właściwa prokuratura: Prokuratura Okręgowa w Koninie.

W połowie marca KNF informowała, że LewINVEST Michał Lewicz z siedzibą w Zagórowie został wpisany w rubryce "Zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 171 ust. 1-3 ustawy Prawo bankowe (wykonywanie czynności bankowych, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia KNF)".

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: finanse, bankowość, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz