Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Idea Banku

0
Podziel się:

Oferta będzie obejmować zarówno akcje nowej emisji, jak i sprzedaż części istniejących akcji przez dotychczasowych akcjonariuszy banku.

Jarosław Augustyniak, prezes Idea Bank
Jarosław Augustyniak, prezes Idea Bank (Idea Bank)
bETvNKgl

Prospekt emisyjny Idea Banku został sporządzony w związku z planowaną publiczną ofertą akcji oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji banku do obrotu na rynku regulowanym.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, planowana oferta będzie obejmować zarówno akcje nowej emisji, jak i sprzedaż części istniejących akcji przez dotychczasowych akcjonariuszy banku, przy czym w pierwszej kolejności inwestorom przydzielane będą akcje nowej emisji.

Intencją banku jest przeprowadzenie oferty w pierwszym półroczu 2015 roku. Ostateczna decyzja w tej sprawie zostanie podjęta w najbliższym czasie na podstawie analizy bieżących warunków rynkowych.

bETvNKgn

Większościowym akcjonariuszem Idea Banku jest Leszek Czarnecki, który bezpośrednio i pośrednio (w tym poprzez Getin Holding) posiada akcje stanowiące 85,73 proc. kapitału zakładowego banku i dające prawo do 85,95 proc. głosów na WZ. Wśród pozostałych akcjonariuszy są członkowie wyższej kadry kierowniczej grupy.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami oferta będzie skierowana do inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych w Polsce oraz wybranych zagranicznych inwestorów instytucjonalnych.

W 2014 r. grupa osiągnęła przychody netto z działalności operacyjnej w wysokości 817,3 mln zł (wzrost o 76 proc. rdr) oraz wypracowała zysk netto w kwocie 241,3 mln zł (wzrost o 132 proc. rdr). Na koniec 2014 r. współczynnik wypłacalności kształtował się na poziomie 13,45 proc. wobec 11,91 proc. na koniec 2013 r. Wartość aktywów grupy wyniosła na koniec 2014 r. 15,1 mld zł.

Globalnymi koordynatorami, menedżerami oferty oraz współprowadzącymi księgę popytu są: Goldman Sachs International, Mercurius Dom Maklerski (również jako Oferujący), Pekao Investment Banking oraz UniCredit Bank AG Oddział w Londynie. Funkcję koordynatora konsorcjum detalicznego pełni Noble Securities.

bETvNKgt
bETvNKgO
business news
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)