Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pcc rokita
07.05.2014 14:59

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny PCC Rokita

W czerwcu zostanie przeprowadzona oferta publiczna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PCC Rokita)
Rafał Zdon, wiceprezes PCC Rokita

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny PCC Rokita w związku z ofertą publiczną akcji serii B, C oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii B, C oraz praw do akcji serii C.

Oferującym jest Dom Maklerski BDM. Przedstawiciele PCC Rokita informowali w kwietniu, że liczą, iż prospekt zostanie zatwierdzony właśnie w maju, a w czerwcu zostanie przeprowadzona oferta publiczna.

PCC Rokita zajmuje się produkcją i handlem produktami chemicznymi, w które zaopatruje inne branże przemysłu - przemysł tworzyw sztucznych, chemii przemysłowej i gospodarczej, chłodniczy, farmaceutyczny, spożywczy, budowlany, samochodowy, tekstylny oraz górniczy.

Działalność grupy opiera się na trzech kompleksach. 51 procent przychodów stanowi produkcja polioli, 38 procent segment chlorowy, a 7 procent segment chemii fosforu. Program inwestycyjny spółki na lata 2014-16 zakłada wydatki na poziomie ponad 400 mln zł.

W 2013 roku grupa miała przychody na poziomie 1,1 mld zł. Zysk operacyjny wyniósł 77,2 mln zł, a zysk z działalności kontynuowanej 58,3 mln zł. Od 2006 roku PCC Rokita wypłaca 100 proc. zysku w formie dywidendy.

Tagi: pcc rokita, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, ipo, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz