Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
karty płatnicze
20.10.2014 12:00

Kod PIN to przeszłość? Zastąpi go odcisk palca

- Planujemy zaoferować to rozwiązanie naszym klientom w pierwszym półroczu przyszłego roku - powiedział Maciej Szczechura, członek zarządu Getin Noble Bank.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fot. Getin Noble Bank)
Maciej Szczechura

Getin Bank zapowiada wprowadzenie na rynek karty z czytnikiem linii papilarnych. Płatność zostanie autoryzowana tylko wtedy, gdy na czytniku znajdzie się palec właściciela. Będzie bezpieczniej i szybciej - obiecuje bank.

Maciej Szczechura, członek zarządu Getin Noble Bank, przyznaje że to ważny etap rozwoju firmy, który zwiększy wygodę i bezpieczeństwo użytkowników_ : Planujemy zaoferować to rozwiązanie naszym klientom, _ jako pierwsi w Polsce, w _ __ pierwszym półroczu przyszłego roku _- powiedział.

Aktywacja karty odbywa się na podstawie skanu linii papilarnych jej właściciela, a dane biometryczne przechowywane są w wbudowanemu w kartę module. Technologia - jak zapewniają twórcy - jest w pełni bezpieczna. Zapis linii papilarnych zatrzymywany jest bezpośrednio na karcie, nie w zewnętrznej bazie danych.

Uwierzytelnianie biometryczne zastępuje PIN, umożliwiając posiadaczowi karty dokonywanie transakcji bez limitów standardowo obowiązujących przy płatnościach zbliżeniowych. Karta biometryczna będzie dostępna dla Klientów Getin Banku w I półroczu 2015 r. W 2013 r. Bank wprowadził na rynek interaktywną kartę płatniczą z wyświetlaczem.

Akcje Getin Noble Bank w ostatnim roku

Zysk netto Getin Noble Banku w drugim kwartale 2014 roku wzrósł do 135,9 mln zł z 100 mln zł rok wcześniej. Zysk okazał się wyższy od oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 127,4 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: karty płatnicze, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz