Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kod PIN to przeszłość? Zastąpi go odcisk palca

0
Podziel się:

- Planujemy zaoferować to rozwiązanie naszym klientom w pierwszym półroczu przyszłego roku - powiedział Maciej Szczechura, członek zarządu Getin Noble Bank.

Maciej Szczechura
Maciej Szczechura (Fot. Getin Noble Bank)

Getin Bank zapowiada wprowadzenie na rynek karty z czytnikiem linii papilarnych. Płatność zostanie autoryzowana tylko wtedy, gdy na czytniku znajdzie się palec właściciela. Będzie bezpieczniej i szybciej - obiecuje bank.

Maciej Szczechura, członek zarządu Getin Noble Bank, przyznaje że to ważny etap rozwoju firmy, który zwiększy wygodę i bezpieczeństwo użytkowników_ : Planujemy zaoferować to rozwiązanie naszym klientom, _ jako pierwsi w Polsce, w _ __ pierwszym półroczu przyszłego roku _- powiedział.

Aktywacja karty odbywa się na podstawie skanu linii papilarnych jej właściciela, a dane biometryczne przechowywane są w wbudowanemu w kartę module. Technologia - jak zapewniają twórcy - jest w pełni bezpieczna. Zapis linii papilarnych zatrzymywany jest bezpośrednio na karcie, nie w zewnętrznej bazie danych.

Uwierzytelnianie biometryczne zastępuje PIN, umożliwiając posiadaczowi karty dokonywanie transakcji bez limitów standardowo obowiązujących przy płatnościach zbliżeniowych. Karta biometryczna będzie dostępna dla Klientów Getin Banku w I półroczu 2015 r. W 2013 r. Bank wprowadził na rynek interaktywną kartę płatniczą z wyświetlaczem.

Akcje Getin Noble Bank w ostatnim roku

Zysk netto Getin Noble Banku w drugim kwartale 2014 roku wzrósł do 135,9 mln zł z 100 mln zł rok wcześniej. Zysk okazał się wyższy od oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 127,4 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)