Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koelner zmieni nazwę. Ma też poprawić wyniki

0
Podziel się:

Mimo poprawy koniunktury w II kwartale, wyniki I półrocza będą gorsze niż w I połowie 2012 r.

Koelner zmieni nazwę. Ma też poprawić wyniki
(materiały prasowe)

*Grupa Koelner liczy, że w tym roku uda jej się poprawić wynik netto, choć wzrost nie będzie duży. Z kolei przychody powinny znajdować się na porównywalnym rdr poziomie. Rok później wzrosnąć mają zarówno zyski, jak i obroty - poinformował prezes Radosław Koelner (na zdjęciu). Spółka zmieni nazwę na Rawlplug. *

_ I kwartał był bardzo zły pod względem popytu i koniunktury, ale udało nam się obronić wynik finansowy na zero. II kwartał będzie zdecydowanie lepszy, bo warunki pogodowe były korzystniejsze i zdobyliśmy nowe kontrakty. Dynamiki nie były co prawda kilkunastoprocentowe, ale trend spadkowy został powstrzymany (...) II kwartał był stabilniejszy jeśli chodzi o przychody - różnica nie będzie tak duża jak w I kwartale _ - powiedział na konferencji Koelner.

Notowania Koelner w tym roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

W rozmowie z PAP dodał, że mimo poprawy koniunktury w II kwartale, wyniki I półrocza będą gorsze niż w I połowie 2012 r. Natomiast w całym 2013 r. zyski grupy mogą być wyższe, a przychody rdr powinny być stabilne.

_ W tym roku wyniki powinny być lepsze, ale nie przychody. W przyszłym roku oczekujemy poprawy zarówno przychodów, jak i wyników _ - podał prezes. Pytany przez PAP o spodziewaną dynamikę zysku netto w tym roku, odpowiedział: _ nie będzie ona duża. Liczymy, że wynik będzie o kilka procent lepszy, ale może być porównywalny. Przychody powinny być rdr podobne _.

Koelner poinformował, że wzrost wyniku netto w 2013 r. będzie m.in. zasługą uruchomienia nowych linii produkcyjnych w hali automotive w zakładzie w Łańcucie. Ma to nastąpić na początku III kwartału. _ Dzięki nowym liniom zwiększymy asortyment o nowe, wysokomarżowe produkty i szerzej zaczniemy działać w branży producentów samochodów. Zamkniemy także stare, mniej efektywne wydziały produkcyjne łańcuckiej fabryki _ - powiedział.

W tym roku CAPEX spółki wyniesie ponad 40 mln zł. W kolejnych latach nakłady inwestycyjne zostaną ograniczane. _ Wyraźnie spadnie CAPEX produkcyjny. Będzie on co najmniej czterokrotnie mniejszy. W 2014 r. powinien się znajdować na poziomie amortyzacji. Z kolei zwiększymy wydatki jeśli chodzi o sprzedaż i marketing _ - powiedział Koelner.

Kolejne lata mają przynieść także spadek zatrudnienia grupy w segmencie produkcyjnym i w logistyce. Obecnie Koelner zatrudnia 1.425 osób w Polsce i 492 osoby poza krajem. W produkcji zatrudnia 750 pracowników, w sprzedaży 576, w logistyce 354, w administracji 153, a w dziale R&D 84.

W tym roku nastąpi zmiana nazwy spółki z Koelner na Rawlplug. Powinno to nastąpić w III kwartale. _ Rawlplug to marka znana na całym świecie, rozpoznawalna od ponad 100 lat. Ta zmiana da nam szansę na to, by stać się jednym z trzech czołowych graczy światowych w naszej branży _ - powiedział prezes. Celem nadrzędnym spółki będzie wzrost ekonomicznej wartości dla akcjonariuszy, a celami strategicznymi: wzrost efektywności wewnętrznej, ekspansja sprzedaży w oparciu o współpracę z pozaeuropejskimi dystrybutorami, a także utrzymanie tempa realizacji innowacji.

W I kwartale 2013 r. Koelner miał 608 tys. zł straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 7,7 mln zł zysku netto przed rokiem. Zysk operacyjny spadł do 3,3 mln zł z 11,1 mln zł, a przychody zmniejszyły się rdr do 135,6 mln zł ze 162,1 mln zł. W 2012 r. Grupa Koelner zaraportowała 10,3 mln zł zysku netto, 29,6 mln zł zysku EBIT i 637,9 mln zł przychodów.

Grupa Koelner zajmuje się opracowywaniem rozwiązań z zakresu technik zamocowań, ich projektowaniem, produkcją i dystrybucją. Portfolio produktów grupy obejmuje mechaniczne elementy złączne, wyroby gwintowane, kotwy chemiczne, wiertła, piły tarczowe oraz narzędzia i elektronarzędzia.

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)