Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cyfrowy polsat
15.11.2013 11:49

Kolejne duże przejęcie Cyfrowego Polsatu? Padł termin

Cyfrowy Polsat nie wyklucza przejęcia grupy Midas po 2016 roku - wynika z wypowiedzi Dominika Libickiego, prezesa spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Stawinski/REPORTER)
na zdjęciu: Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu

W drugim kwartale przyszłego roku zamierza natomiast sfinalizować przejęcie spółki Metelem, właściciela 100 procent akcji Polkomtela, czyli operatora sieci Plus.

- _ Pomiędzy biznesami Polkomtela, Cyfrowego Polsatu i Midasa występuje wiele synergii. Midas poprzez swoją działalność jest silnie związany z Polkomtelem. Więc naturalnym jest to, że przejęciem tej spółki możemy się zainteresować _ - powiedział Libicki.

Na pytanie, kiedy Cyfrowy Polsat może zainteresować się przejęciem Midasa, prezes Libicki odpowiedział: - _ Nad tym tematem usiądziemy najwcześniej po 2016 roku. Trzeba pamiętać, że taka transakcja miałaby wpływ na kowenanty _.

**Cyfrowy Polsat przejmuje Polkomtela**

Wczoraj kierowana przez Dominika Libickiego spółka poinformowała o zawarciu umowy przejęcia 83,8 procent akcji spółki Metelem, która z kolei jest właścicielem 100 procent akcji Polkomtela, czyli operatora sieci Plus.

Szacowana wartość Metelem to 6,15 miliarda złotych. Zarząd szacuje synergie operacyjne na około 3,5 miliarda złotych oraz finansowe na około 0,5 miliarda złotych w okresie do końca 2019 roku - podał również Cyfrowy Polsat.

W zamian za udziały w Metelem spółka wyemituje niemal 244 miliony warrantów subskrypcyjnych uprawniających do objęcia nowych akcji Cyfrowego Polsatu z ceną emisyjną 21,12 złotego za jedną akcję. Ich liczba może zwiększyć się o 47,26 miliona, jeżeli w transakcji będzie uczestniczył Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju.

_ Przychody pro forma _ nowej grupy Cyfrowy Polsat (uwzględniającej grupę Metelem) na koniec trzeciego kwartału 2013 roku wyniosłyby 9,7 miliarda złotych, EBITDA (zysk przed potrąceniem odsetek, podatków, deprecjacji i amortyzacji) 3,9 miliarda złotych, marża EBITDA 40,1 procent, a operacyjne przepływy pieniężne 3,6 mld złotych.

We wczorajszym komunikacie podano również, że finalizacja transakcji jest oczekiwana w drugim kwartale przyszłego roku i jest uwarunkowana zgodą akcjonariuszy Cyfrowego Polsatu na emisję akcji skierowaną do wspólników Metelem oraz skutecznym refinansowaniem obecnego zadłużenia Cyfrowego Polsatu.

Zyski lepsze od prognoz analityków

Grupa Cyfrowego Polsatu w trzecim kwartale 2013 roku zanotowała 176,5 miliona złotych zysku netto wobec 172 mln złotych w trzecim kwartale 2012 roku. Wynik zaprezentowany przez spółkę okazał się lepszy od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się, że _ na czysto _ zarobi ona 144,7 miliona złotych.

Zysk operacyjny grupy w trzecim kwartale tego roku wyniósł natomiast 203,4 miliona złotych, podczas gdy rok wcześniej firma miała 198 mln zł zysku operacyjnego. Również na tym poziomie wynik okazał się lepszy od oczekiwań analityków, którzy prognozowali, że wyniesie on 172,1 mln złotych.

Przychody grupy Cyfrowego Polsatu w okresie lipiec - wrzesień wyniosły z kolei 677,3 miliona złotych wobec 645 milionów złotych rok wcześniej i wobec prognoz rynkowych na poziomie 668,2 miliona złotych.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: cyfrowy polsat, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz