Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejny projekt szpitalny w portfelu Erbudu

0
Podziel się:

- Obecnie realizujemy dziewięć projektów szpitalnych na terenie Polski - zauważa Dariusz Grzeszczak, prezes spółki.

Dariusz Grzeszczak, prezes Erbud SA
Dariusz Grzeszczak, prezes Erbud SA (materiały prasowe)

Firma podpisała umowę na budowę bloku operacyjnego oraz przebudowę dwóch oddziałów szpitala w Katowicach. Jej wartość wynosi 26,99 mln zł brutto. Kontrakt zostanie zrealizowany do lutego 2016 roku. To 29. projekt Erbudu realizowany dla służby zdrowia w ciągu ostatnich pięciu lat.

- _ Budownictwo dla służby zdrowia to jedna z kluczowych specjalizacji w grupie, której udział w portfelu zleceń utrzymuje się powyżej 10 proc. _ - powiedział Money.pl Dariusz Grzeszczak, prezes Erbud SA.

- _ Obecnie realizujemy dziewięć projektów szpitalnych na terenie Polski. Zakładamy, że udział segmentu szpitalnego w grupie będzie rósł w bieżącym i kolejnym roku w związku z potrzebami rozwoju i modernizacji infrastruktury medycznej w Polsce _ - dodaje.

W ramach umowy ze Szpitalem im. Stanisława Leszczyńskiego w Katowicach Erbud zrealizuje I etap budowy czterokondygnacyjnego bloku operacyjnego. Spółka przebuduje również Oddział Dermatologii i Oddział Ginekologiczno-Położniczy placówki. Ponadto kontrakt zakłada wyposażenie bloku w meble zabudowane oraz sprzęt medyczny.

W ciągu ostatnich pięciu lat grupamiała w swoim portfelu 29 projektów budowlanych dla służby zdrowia w Polsce. Ich łączna wartość wynosi ok. 670 mln zł.

Do najważniejszych inwestycji należą m.in. Centrum Medycyny Inwazyjnej Akademii Medycznej w Gdańsku, które jest jednym z najnowocześniejszych szpitali w Europie, Powiatowe Centrum Zdrowia w Brzezinach oraz powstający Szpital Wielospecjalistyczny w Katowicach - placówka z 15 oddziałami oraz 230 miejscami dla pacjentów.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)