Notowania

t-mobile
05.05.2014 12:55

Kolejny etap współpracy T-Mobile Polska i Alior Banku

To nie jedyny przykład współpracy banku z operatorem telekomunikacyjnym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Alior Bank)

Marka Alior Sync zniknęła z rynku. Teraz to już T-Mobile Usługi Bankowe. Wojciech Sobieraj (na zdjęciu), prezes Alior Bank zapewnia, że warunki umów i numery rachunków, pomimo zmiany nazwy, pozostaną bez zmian.

Alior Sync, który ma 300 tys. użytkowników, stał się częścią wspólnej oferty Alior Banku i T-Mobile Polska. Główne warunki dotychczasowej oferty Alior Sync będą takie same. Numery kont pozostaną bez zmian, a karty debetowe i kredytowe będą działać do końca terminu ważności, loginy i hasła pozostaną te same, a od klientów nie będą wymagane dodatkowe działania związane ze zmianą marki.

Dodatkowo po rebrandingu zaprezentowane zostaną dodatkowe oferty, łączące usługi telekomunikacji i ofert bankowych. Z usług T-Mobile Usługi Bankowe będą mogli korzystać klienci wszystkich sieci komórkowych.

Bank zapewnia, że _ współpraca z globalnym operatorem komórkowym będzie się wiązała z dodatkowymi korzyściami dla klientów m.in. wprowadzeniem najnowocześniejszych rozwiązań mobilnych _. Jakie będą te dodatkowe korzyści i o jakie rozwiązania mobilne chodzi - tego już Alior nie podaje.

Natomiast od niedawna klienci Alior Sync, którzy są abonentami T-Mobile mają już możliwość korzystania z usługi MyWallet operatora komórkowego, polegającej na płaceniu zbliżeniowo za pomocą smartfonów. T-Mobile rozważa także uruchomienie obsługi stacjonarnej klientów _ nowego _ banku w biurach i salonach sprzedaży.

Dlaczego obie firmy zdecydowały się na połączenie sił? _ - W ciągu najbliższych pięciu lat usługi bankowe zmienią się całkowicie. Odpowiedź na to wyzwanie stanowią alianse pomiędzy bankami i firmami telekomunikacyjnymi, to one będą tworzyć przyszłą bankowość _ - tłumaczy prezes Sobieraj.

Rynek bankowości online cały czas rośnie, choć dynamika rozwoju hamuje. Według raportu Związku Banków Polskich w 2012 roku liczba klientów indywidualnych mających podpisaną umowę umożliwiającą korzystanie z bankowości internetowej wynosiła 20,8 miliona osób (wzrost o 17 procent w stosunku do 2011 roku). Po trzech kwartałach 2013 roku było to 21,5 miliona klientów (oznacza to wzrost o 8,75 proc. w porównaniu do 2012 roku).

Aktywnie korzystających z bankowości online jest jednak znacznie mniej. Według ZBP w 2012 było to 11,3 miliona osób (wzrost o 12,06 procent), rok później o nieco ponad pół miliona więcej. Spada jednak liczba firm korzystających z bankowości online. W 2012 roku takich było ich 1,1 miliona (wzrost o 2,47 procent. w porównaniu do 2011 roku). W ubiegłym roku liczba ta spadła o prawie 5 procent.

Współpraca banku z operatorem telekomunikacyjnym nie kończy się na Alior Banku i T-Mobile. mBank zapowiedział już stworzenie wspólnego banku z Orange. 19 marca 2014 roku zostało zawarte strategiczne porozumienie. Umowę, na podstawie której strony przystąpią do utworzenia platformy finansowej w formie mobilnego banku detalicznego dla klientów urządzeń mobilnych, zawarto na okres do końca 2025 roku.

Również Plus oferuje połączone usługi z dawnym Invest Bankiem (przemianowanym na Plus Bank).

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: t-mobile, business news, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz