Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejny pozew Tigera przeciwko FoodCare. Bokser chce 22 mln zł

0
Podziel się:

Tym razem bokser żąda zapłaty wynagrodzenia za okres, kiedy firma FoodCare pomimo zakazów sądowych nadal produkowała, sprzedawała i reklamowała napoje energetyczne Tiger.

Kolejny pozew Tigera przeciwko FoodCare. Bokser chce 22 mln zł
(Maciej Goclon/East News)
bFgknolh

Dariusz Tiger Michalczewski złożył do sądu kolejny pozew przeciwko firmie FoodCare. Tym razem bokser żąda zapłaty wynagrodzenia za okres, kiedy firma FoodCare pomimo zakazów sądowych nadal produkowała, sprzedawała i reklamowała napoje energetyczne Tiger. Zdaniem FoodCare, _ zarzuty, które na łamach mediów formułuje Michalczewski służą podgrzaniu atmosfery i wywarciu presji na opinię publiczną oraz sąd _.

aktualizacja: 15:35

- _ Nie znając treści zapowiadanego pozwu, odnoszenie się do medialnych prowokacji Pana Michalczewskiego z prawnego punktu widzenia jest bezzasadne _- napisał zarząd firmy w komunikacie. - _ Pragniemy podkreślić, że ani Sąd, ani media nie są ringiem, w którym - idąc za ciosem - zwiększa się prawdopodobieństwo swojej skuteczności _ - zaznaczyła spółka.

bFgknolj

Do rozwiązania umowy między Fundacją Równe Szanse Dariusza Michalczewskiego oraz spółką FoodCare doszło w październiku 2010 r. Od tego czasu, pomimo prawomocnych decyzji sądów z 2011 r. zakazujących spółce sprzedaży napojów z oznaczeniem Tiger, firma ta w dalszym ciągu sprzedawała swoje produkty, nie uiszczając z tego tytułu żadnej prowizji oraz łamiąc zakazy sądowe - uważa bokser.

Bokser podkreśla także, że FoodCare nie reagował na żadne interwencje z jego, ani z Fundacji strony. - _ Jestem przekonany, że sąd po raz kolejny uzna moje racje i FoodCare ponownie poniesie konsekwencje prawne i finansowe swoich działań _ - mówi Dariusz Tiger Michalczewski.

To nie pierwszy pozew Michalczewskiego wobec FoodCare. Tydzień temu Sąd Okręgowy w Krakowie wydał wyrok nakazujący firmie FoodCare zapłatę bokserowi zaległego wynagrodzenia z okresu trwania umowy w wysokości prawie 10 milionów zł. Wyrok nie jest prawomocny, FoodCare poinformował w komunikacie, że rozważa odwołanie w tej sprawie oraz że liczy na _ pozytywne dla firmy rozstrzygnięć _.

Ale to właśnie ten wyrok otworzył Michalczewskiemu drogę do złożenia kolejnego pozwu. - _ Jestem do tego procesu przygotowany także pod kątem dowodowym. Z zebranych materiałów wynika bezspornie, że firma pana Włodarskiego sprzedawała napoje z oznaczeniem Tiger nie uwzględniając ani faktu zakończenia umowy licencyjnej, ani obowiązujących prawomocnych zakazów sądowych _- tłumaczy bokser.

bFgknolp

W wyniku postanowień sądowych z 2011 roku wszystkie towary, jak również materiały reklamowe z oznaczeniem Tiger zostały zablokowane przez komornika w magazynach FoodCare. Mając świadomość tych zakazów spółka FoodCare, kontynuowała wprowadzanie do obrotu oraz sprzedaż napojów energetycznych z oznaczeniem TIGER, nie stosując się do nich - uważa Dariusz Michalczewski.

W tym zakresie sądy również wydawały postanowienia nakładające grzywny na spółkę Foodcare. Stąd przekonanie Dariusza Tiger Michalczewskiego, że w tych okolicznościach kolejny proces będzie miał szanse zakończyć się szybciej.

Firma FoodCare odpiera te zarzuty: _ W odniesieniu do wyroku Sądu Okręgowego z dn. 24 września przypominamy, iż nie jest on prawomocny. Grupa FoodCare rozważa odwołanie się od tego wyroku, jako wyroku w I instancji. Decyzja zostanie podjęta po zapoznaniu się z jego uzasadnieniem. Kwestia wykorzystywania przez FoodCare znaków Tiger po wydaniu prawomocnych postanowień w przedmiocie zabezpieczenia roszczeń - jest również przedmiotem sporów _ - podkreśla zarząd w komunikacie.

Firma podkreśla także, że respektuje wyroki sądów. - _ Po wstrzymaniu produkcji napoju energetycznego Tiger (...) firma wprowadziła na rynek markę Black Energy Drink, która jest dziś niekwestionowanym rynkowym liderem kategorii. W bardzo krótkim czasie od debiutu, marka Black wypracowała wyniki, których produkowany przez konkurencję napój Tiger nie był w stanie osiągnąć po tym, gdy wstrzymana została produkcja tego napoju przez FoodCare. Być może to właśnie BLACK jest dziś solą w oku Pana Michalczewskiego _- napisano w komunikacie.

bFgknolq

Dariusz Michalczewski jeszcze nie odniósł się do tej sugestii zarządu FoodCare.

Czytaj więcej w Money.pl

bFgknolK
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)