Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kompania Węglowa bez czterech wiceprezesów. Podali się do dymisji

0
Podziel się:

Zarząd skurczył się do dwóch osób.

Prezes Krzysztof Sędzikowski
Prezes Krzysztof Sędzikowski (PAP/Andrzej Grygiel)

Wśród osób, które straciły dziś stanowiska jest między innymi wiceprezes odpowiedzialny za restrukturyzację, omawianą w ostatnich dniach przez rząd. Jak poinformowała na konferencji prasowej szefowa rady nadzorczej spółki Małgorzata Dec-Kruczkowska, obecny zarząd Kompanii Węglowej to dwie osoby: prezes Krzysztof Sędzikowski i wiceprezes do spraw Sprzedaży i Marketingu Michał Sobel.

Aktualizacja 15:21

Do dymisji podali się: Piotr Rykala - wiceprezes ds. Pracy, Władysław Kulczycki - wiceprezes ds. Ekonomiki i Finansów, Janusz Chmielewski - wiceprezes ds. Produkcji oraz Tomasz Jakubowski - wiceprezes ds. Restrukturyzacji i Rozwoju.

W tym tygodniu zostanie rozpisany konkurs na trzech z czterech wiceprezesów. - _ Funkcja jednego wiceprezesa zostanie zlikwidowana _ - poinformowała Małgorzata Dec-Kruczkowska.

W sobotę wieczorem rząd i górnicze związki porozumiały się w sprawie planu naprawczego dla Kompanii Węglowej. Wbrew poprzednim zamierzeniom, nie będzie zamykania 4 nierentownych kopalń. Dwie z nich zostaną podzielone.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)