Notowania

Kompania Węglowa bez czterech wiceprezesów. Podali się do dymisji

Zarząd skurczył się do dwóch osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Grygiel)
Prezes Krzysztof Sędzikowski

Wśród osób, które straciły dziś stanowiska jest między innymi wiceprezes odpowiedzialny za restrukturyzację, omawianą w ostatnich dniach przez rząd. Jak poinformowała na konferencji prasowej szefowa rady nadzorczej spółki Małgorzata Dec-Kruczkowska, obecny zarząd Kompanii Węglowej to dwie osoby: prezes Krzysztof Sędzikowski i wiceprezes do spraw Sprzedaży i Marketingu Michał Sobel.

Aktualizacja 15:21

Do dymisji podali się: Piotr Rykala - wiceprezes ds. Pracy, Władysław Kulczycki - wiceprezes ds. Ekonomiki i Finansów, Janusz Chmielewski - wiceprezes ds. Produkcji oraz Tomasz Jakubowski - wiceprezes ds. Restrukturyzacji i Rozwoju.

W tym tygodniu zostanie rozpisany konkurs na trzech z czterech wiceprezesów. - _ Funkcja jednego wiceprezesa zostanie zlikwidowana _ - poinformowała Małgorzata Dec-Kruczkowska.

W sobotę wieczorem rząd i górnicze związki porozumiały się w sprawie planu naprawczego dla Kompanii Węglowej. Wbrew poprzednim zamierzeniom, nie będzie zamykania 4 nierentownych kopalń. Dwie z nich zostaną podzielone.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: problemy kompanii węglowej, kompania węglowa, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, prosto z firm, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz