Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
business news
30.09.2013 16:57

Kompania Piwowarska inwestuje 100 mln zł

100 milionów złotych zainwestuje Kompania Piwowarska w budowę nowej fermentowni oraz linii rozlewniczej w poznańskim browarze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kompania piwowarska)

Jak poinformowała spółka, której prezesem jest Robert Priday (na zdjęciu), fermentownia zostanie rozbudowana o dziesięć zbiorników fermentacyjnych: cztery będą miały taką samą pojemność jak dotychczasowe (około 5.000 hl), a sześć pozostałych - mniej więcej połowę mniejszą.

Kolejnym elementem inwestycji są trzy zbiorniki piwa gotowego, czyli piwa tuż po filtracji, a przed rozlewem, o dwóch różnych wielkościach: jeden ma około 3.000 hl, dwa mniejsze po około 1.300 hl.

Wszystkie zbiorniki zostaną dobudowane do istniejących już obiektów i staną w jednym kompleksie na powierzchni 500 mkw. Dostawcą zbiorników jest holenderska firma Holvrieka, z którą Kompania Piwowarska już wcześniej współpracowała w tym zakresie.

W obecnej hali magazynu wyrobów gotowych, na powierzchni około 5.000 mkw powstanie nowa linia rozlewnicza obsługująca butelki zwrotne. Będzie ją opuszczać 60.000 butelek na godzinę. W pierwszym etapie prac z istniejącej hali magazynowej została wydzielona powierzchnia pod linię rozlewu, która przechodzi proces adaptacji, obejmujący zrywanie posadzek, przygotowanie instalacji podposadzkowych, wykonanie nowej posadzki, ścian i instalacji budowlanych. Następnie zostanie wyposażona w maszyny przez niemieckie firmy, głównie KHS, część urządzeń pochodzić będzie z firmy Krones. Rozruch linii rozlewniczej nastąpi na przełomie zimy i wiosny 2014 roku.

Tagi: business news, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz