Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
08.04.2015 13:39

Komputronik dołączył do międzynarodowej sieci Expert Group

W ten sposób pośrednio uzyskał dostęp do 24 rynków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Sąsiada/Money.pl)
Wojciech Buczkowski, prezes Komputronika

Komputronik podpisał umowę z Expert International GmbH dzięki, której uzyska dostęp do warunków handlowych wynegocjowanych przez Expert Group z poszczególnymi dostawcami na rynku elektroniki konsumenckiej, podała spółka. Expert Group operuje w 24 krajach na całym świecie.

"Na podstawie umowy Komputronik, na zasadach wyłączności terytorialnej dotyczącej Polski, dołączył do międzynarodowej grupy handlowej Expert Group, istniejącej od 1967 roku i operującej obecnie w 24 krajach na całym świecie (m.in. USA, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, RPA , Szwajcarii oraz licznych krajach Unii Europejskiej), a której członkowie posiadają ponad 7400 placówek handlowych i generują przychody roczne przekraczające 20 mld euro" - czytamy w komunikacie.

Komputronik podał również, że dzięki zawartej umowie uzyska dostęp do warunków handlowych wynegocjowanych przez Expert Group z poszczególnymi dostawcami na rynku elektroniki konsumenckiej oraz do najlepszych praktyk w handlu detalicznym stosowanych z sukcesem przez innych członków grupy.

"Komputronik uzyska dodatkowe środki finansowe wynikające z zawartych pomiędzy Expert International GmbH a poszczególnymi dostawcami, proporcjonalnie do wypracowywanych obrotów z tymi dostawcami na bazie lokalnych lub międzynarodowych umów zawartych pomiędzy emitentem a tymi dostawcami, pomniejszone o należne opłaty związane z przynależnością do Grupy Expert" - czytamy dalej.

Zawarta umowa ma przyczynić się do wzmocnienia pozycji konkurencyjnej spółki w branży IT, RTV i AGD oraz Foto, oraz wpłynąć pozytywnie na ostateczną rentowność działalność operacyjnej. "Szacowany przez emitenta poziom dochodów, które będą podlegać rozliczeniom w ramach umowy w okresie 12 miesięcy, najprawdopodobniej przekroczą równowartość 10 proc. kapitałów własnych emitenta, co stanowi kryterium uznania umowy za znaczącą" - podała spółka.

Komputronik, dystrybutor sprzętu IT, jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej Komputronik, do której należy również Komputronik Biznes sp. z o.o., Komputronik API sp. z o.o., Benchmark sp. z o.o., Idea Nord sp. z o.o., Movity sp. z o.o., a także czeska spółka K24 s.r.o. i niemiecka Komputronik GmbH.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz