Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komputronik
20.08.2013 13:10

Komputronik chwali się dobrymi wynikami

W pierwszym kwartale tego roku, przychody ze sprzedaży wzrosły w Grupie o ponad 62 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Sąsiada/Money.pl)

Grupa Kapitałowa Komputronik, pomimo tego, że II kwartał roku kalendarzowego (I kwartał w działalności Grupy) to najtrudniejszy okres dla branży, wypracowała w I kwartale roku obrotowego 2013/2014 bardzo dobre wyniki finansowe. Przychody ze sprzedaży wzrosły o ponad 62 proc. do 358,3 mln zł z 220,8 mln zł w I kwartale rok wcześniej. Zysk operacyjny Grupy wyniósł 3,5 mln zł, natomiast zysk netto osiągnął poziom 1,65 mln zł.

Zysk brutto Grupy Kapitałowej Komputronik poprawił się w minionym kwartale o blisko 7,5 mln zł (wobec wyników za ten sam kwartał poprzedniego roku obrachunkowego), a przepływy pieniężne netto wyniosły ponad 5,4 mln zł.

_ - Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników I kwartału roku obrotowego 2013/2014. Nasze obroty wzrosły o ponad 62 proc. i wyniosły 358,3 mln zł, natomiast zysk brutto Grupy wyniósł ponad 2,1 mln zł. Ważne jest dla nas to, że po raz pierwszy od kilku lat wypracowaliśmy w tak trudnym dla branży kwartale przyzwoity zysk, który wynika wprost z poprawy naszego zysku handlowego i nie jest obciążony zdarzeniami jednorazowymi. Nasze wyniki są potwierdzeniem, że zarówno nowa polityka cenowa, jak i nasze działania sprzedażowe przynoszą oczekiwane rezultaty. Realizacja w pierwszym kwartale naszego roku obrotowego, najgorszego dla całej branży, blisko 2/3 ubiegłorocznego skonsolidowanego zysku netto, to dla nas pozytywny symptom do osiągnięcia naprawdę dobrych wyników w całym bieżącym roku obrachunkowym. Z nieskrywaną dumą wkraczamy do grona TOP 5 największych firm naszej branży - _ powiedział Wojciech Buczkowski, Prezes Zarządu Komputronik S.A.

Komputronik SA znacząco zwiększył przychody z działalności podstawowej - wzrosła sprzedaż we wszystkich kanałach sprzedaży, w tym najistotniej w sprzedaży internetowej i sprzedaży na rynki zagraniczne. Jednocześnie koszty sprzedaży i koszty ogólnego zarządu wykazywały znacząco niższą dynamikę wzrostu, co pozwoliło na wypracowanie 0,86 mln zł zysku brutto wobec 4,9 mln zł straty w tym samym okresie roku poprzedniego.

Zyski odnotował nie tylko podmiot dominujący, Komputronik SA, ale także niemal wszystkie spółki z Grupy Kapitałowej. Liczne procesy restrukturyzacji i zwiększania efektywności biznesowej przyniosły oczekiwany rezultat.

Notowania Komputronik S.A. na GPW

Pod koniec kwietnia 2013 roku Komputronik otworzył w Centrum Handlowym Jupiter w Warszawie pierwszy w Polsce salon Komputronik Megastore - wielofunkcyjne centrum nowoczesnej technologii. Salon został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez klientów, jak i partnerów, do których należą m.in.: Acer, Apple, Asus, Canon, DELL, HP, Intel, Lenovo Microsoft, Samsung, Sony, Toshiba. Otwarcie kolejnego Komputronik Megastore, w Poznaniu, może nastąpić jeszcze w tym roku.

W czerwcu tego roku Komputronik podpisał z Terg S.A., właścicielem elektromarketów Media Expert oraz operatorem sklepu internetowego www.mediaexpert.pl, umowę o ścisłej współpracy handlowej, tym samym tworząc największą w Polsce grupę sprzedawców elektroniki. Najważniejszymi korzyściami wynikającymi z umowy będą: realizacja wspólnych zakupów, zacieśnienie współpracy ze strategicznymi dostawcami oraz wymiana doświadczeń związanych z najlepszymi wzorcami obsługi klientów.

Drugi kwartał roku kalendarzowego, który jest pierwszym kwartałem roku obrotowego Grupy Komputronik, jest najtrudniejszym okresem w roku dla całej branży, zwykle kojarzonym ze słabymi rezultatami. Pomimo tego, Grupa Komputronik wypracowała w I kwartale roku obrotowego 2013/2014 bardzo dobre wyniki finansowe. Przychody ze sprzedaży Grupy wzrosły o ponad 62 proc. do 358,3 mln zł, natomiast zysk netto wyniósł 1,65 mln zł w porównaniu do straty na poziomie 4,19 mln zł rok wcześniej.

Tak dobre wyniki finansowe wynikają z poprawy wskaźników operacyjnych i nie są związane z żadnym wydarzeniem o charakterze jednorazowym. To potwierdzenie słusznych założeń przyjętej strategii, którą Komputronik istotnie zmodyfikował w październiku 2012 roku. Grupa w dalszym ciągu koncentruje się na optymalizacji sieci sprzedaży oraz rozwoju portfolio produktowego, a także poszerzaniu kanałów sprzedaży.

Komputronik SA od ponad 16 lat dostarcza do polskich domów i firm sprzęt komputerowy, oprogramowanie, akcesoria elektroniczne, a od niedawna także produkty AGD i RTV. W tym czasie spółka stworzyła sieć sprzedaży złożoną z około 200 salonów i zrealizowała znacznie ponad 2 miliony zamówień w internetowym sklepie Komputronik.pl. W kwietniu 2013 roku Spółka otworzyła w Warszawie pierwszy w Polsce salon nowoczesnych technologii i największy sklep komputerowy w kraju - Komputronik Megastore.

Komputronik SA co miesiąc zwiększa swoją ofertę o ponad 1 tysiąc nowości produktowych. W rezultacie klienci Komputronik SA mogą wybierać spośród 45 000 produktów około 700 różnych marek. Kolejnym priorytetem dla Zarządu i pracowników Komputronik jest doradztwo przy wyborze optymalnych rozwiązań.

Komputronik SA wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Komputronik, do której należą również: Benchmark, Komputronik API, Idea Nord, Cogitary, Movity, KEN TI, a także czeska spółka K24. Komputronik S.A. jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2007 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Komputronik przystąpił do ekologicznego programu Spółka dysponuje również specjalistycznym laboratorium, które umożliwia samodzielne certyfikowanie produktów.
"Megastore to nie jest sklep dla idiotów" Wojciech Buczkowski z Komputronika tłumaczy, jak się sprzedaje elektronikę w Polsce.
Tagi: komputronik, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, gospodarka polska, e-biznes, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz