Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komputronik
06.08.2014 10:32

Komputronik chwali się dobrymi wynikami

Prezes zarządu spodziewa się dalszego wzrostu dzięki rosnące popularności smartfonów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Komputronik)
Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik S.A

Dystrybutor branży IT i elektroniki w Polsce oraz operator sklepu internetowego z elektroniką, we wstępnych danych o działalności handlowej w lipcu 2014 roku osiągnął w ujęciu jednostkowym szacunkowy zysk handlowy ze sprzedaży towarów i usług o wartości około 10,1 mln zł, wobec 8,7 mln zł w analogicznym okresie zeszłego roku, co stanowi wzrost o 16,1%. Prezes zarządu spodziewa się dalszego wzrostu dzięki rosnące popularności smartfonów.

Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik S.A. zauważa, że mimo sezonu urlopowego klienci chętnie sięgali po jego produkty._ - Polacy chętnie wymieniają sprzęt elektroniczny, poszukują nowinek technicznych. Z danych wynika, że szczególnie dużą popularnością cieszy się kategoria smartfonów. Przewidujemy, że zainteresowanie tym asortymentem nie będzie słabło również w kolejnych miesiącach, w okresie Back To School. _

Jak zauważa Wojciech Buczkowski, ostatni miesiąc należał do sprzedaży internetowej._ - Ten kanał dystrybucji w ostatnim okresie rośnie bardzo dynamicznie. Oczywiście w ramach naszych planów nie zapominamy o klientach, którzy preferują zakupy w sklepach stacjonarnych, które również odnotowują poprawę sprzedaży _ – dodaje.

We wstępnych danych pochodzących z systemów sprzedaży uwzględniono prognozy dotyczące otrzymania bonusów, premii posprzedażnych, nie uwzględniono natomiast funduszy marketingowych od producentów na częściowe refinansowanie działań promocyjnych.

Zobacz notowania spółki Komputronik z ostatniego miesiąca

Komputronik, dystrybutor sprzętu IT, jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej Komputronik, do której należy również Komputronik Biznes sp. z o.o., Komputronik API sp. z o.o., Benchmark sp. z o.o., Idea Nord sp. z o.o., Movity sp. z o.o., a także czeska spółka K24 s.r.o. i niemiecka Komputronik GmbH.

Czytaj więcej w Money.pl
Groupon musiał się zmienić Specjaliści od użyteczności oceniają zmiany, jakie przeszła strona serwisu.
Komputronik: 10 mln zł zysku w lipcu W lipcu 2013 r. analogiczny wynik wyniósł 8,7 mln zł, co oznacza wzrost w br. o 16,1 proc. We...
Poczta Polska chce walczyć o rynek zakupów online Firma otworzyła niedawno serwis oferujący kompleksową obsługę dla sektora e-handlu.
Tagi: komputronik, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, gospodarka polska, e-biznes, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz