Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komputronik
16.07.2013 12:35

Komputronik ma nowego dyrektora

Rolą nowego dyrektora w strukturach Komputronik będzie rozwój działalności Grupy na nowych rynkach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Komputronik)
Marcin Babiak

_ Wierzę, że będę mógł wnieść do Grupy wiele ciekawych pomysłów. Firma posiada ugruntowaną i stabilną pozycję w branży, a jednocześnie jest prekursorem wielu rozwiązań na polskim rynku i firmą zdolną do szybkiego reagowania na zmieniające się warunki rynkowe _ – powiedział Marcin Babiak, który objął stanowisko dyrektora do spraw rozwoju biznesu w Komputronik SA.

Marcin Babiak ma 40 lat i kilkunastoletnie doświadczenie w branży. Rozpoczął karierę zawodową w szczecińskim oddziale firmy dystrybucyjnej TCH Components (1997-1999). Następnie przez 3 lata pracował w firmie Intel. W latach 2002-2006 pełnił funkcję dyrektora sprzedaży i marketingu w Maxdata Polska. W latach 2006-2008 był prezesem zarządu dystrybutora produktów Apple w firmie iSource S.A. Od roku 2008 pełnił różne funkcje zarządcze w Dell, gdzie zakończył karierę jako general manager, Poland, Baltics and Iceland - Consumer and Small Business. Pracował też w firmie Groupon gdzie był odpowiedzialny za dział sprzedaży produktów w Europie Środkowej, Wschodniej i Rosji.

- _ Rolą nowego dyrektora w strukturach Komputronik będzie rozwój działalności Grupy na nowych rynkach oraz poszerzanie obszarów naszej aktywności biznesowej. Jestem przekonany, że doskonale sobie z tymi zadaniami poradzi _ – powiedział Wojciech Buczkowski, Prezes Zarządu Komputronik S.A.

Komputronik od ponad 15 lat dostarcza sprzęt komputerowy, oprogramowanie, akcesoria elektroniczne, a od niedawna także produkty AGD i RTV. W tym czasie spółka stworzyła sieć sprzedaży złożoną z około 220 salonów i zrealizowała blisko 2 miliony zamówień w internetowym sklepie Komputronik.pl.

Obroty w górę, zysk w dół

W porównaniu z rokiem 2011/2012 przychody Komputronika były wyższe o 21,8 proc., ale zysk netto stopniał aż o 73 proc. Tym niemniej wynik przekroczył prognozę (109,2 proc. realizacji zarówno dla przychodów jak i zysku). Lepszy bilans netto odnotował sam Komputronik S.A. - zysk na poziomie jednostkowym wyniósł 4,6 mln zł, ale spadek w porównaniu z poprzednim rokiem również był znaczący (71 proc.). Na różnicę między wynikiem jednostkowym i skonsolidowanym miały wpływ głównie koszty sądowe i prawne, które w minionym roku finansowym obciążyły bilans kwotą 1,4 mln zł.

Duże znaczenie dla wyników Komputronika w minionym roku obrotowym miało także wprowadzenie pod koniec października agresywnej polityki cenowej, która polegała głównie na zróżnicowaniu cen w sklepie internetowym i sklepach stacjonarnych. Przyczyniło się to do obniżenia rentowności w okresie listopad - grudzień 2012 r.

Notowania akcji Komputronik S.A z ostatnich 12 miesięcy

Komputronik SA wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Komputronik, do której należą również: Benchmark, Komputronik API, Idea Nord, Cogitary, Movity, KEN TI, a także czeska spółka K24. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2007 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Przychodźcie, sprawdzajcie, negocjucje. Megastore to nie jest sklep dla idiotów W rozmowie z Money.pl, Wojciech Buczkowski tłumaczy, jak się sprzedaje elektronikę w Polsce.
Penta ma zielone światło i może przejąć EMC Zgodę wydał prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Inwestorzy doceniają potencjał OT Logistics Zaoferowanych było 150 tysięcy akcji, których cenę emisyjną ustalono na 200 zł za sztukę.
Tagi: komputronik, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, ipo, e-biznes
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz