Notowania

Przejdź na
komputronik
18.02.2014 13:09

Komputronik niemal podwoił przychody

Tylko w trzech kwartałach roku obrotowego 2013/2014 spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie całego roku obrotowego 2012/2013.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Sąsiada/Money.pl)

W okresie od kwietnia do końca grudnia 2013 roku Komputronik wypracował przychody ze sprzedaży na poziomie 1,25 mld złotych. To wynik o 44,5 proc. lepszy niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Zysk netto wzrósł w tym czasie z 1,24 mln złotych do prawie 21 mln złotych, głównie dzięki odroczeniu podatku dochodowego związanego z aportem znaków towarowych, który wyniósł aż 10,1 mln złotych - poinformowała zarządzana przez Wojciecha Buczkowskiego (na zdjęciu) spółka.

Tylko w trzech kwartałach roku obrotowego 2013/2014 (czyli właśnie od 1 kwietnia do 31 grudnia 2013 roku) Komputronik miał przychody ze sprzedaży nieco większe, niż w całym roku obrotowym 2012/2013 (kiedy to wyniosły 1,24 mld złotych).

_ - Tak dobre wyniki sprzedaży to przede wszystkim efekt większych zakupów klientów indywidualnych dokonywanych w okresie przedświątecznym oraz zwiększonych zamówień od klientów instytucjonalnych, którzy wykorzystywali przeznaczone na IT środki budżetowe. Dzięki czemu w samym grudniu zanotowaliśmy w tym kanale wzrost sprzedaży o ponad 30 procent - wylicza Wojciech Buczkowski. _

Prezes Komputronika tłumaczy, że wzrost obrotów to również zasługa pozyskiwania kolejnych partnerów handlowych i wzrostu eksportu. Udział tego ostatniego w przychodach spółki był o 70 proc. większy niż przed rokiem i po trzech kwartałach roku obrotowego stanowił 28 proc. wszystkich przychodów.

Komputronik podał też, że choć rozmiary sprzedaży znacznie się zwiększają, to nie idzie za tym zbyt duży wzrost kosztów zarządzania firmą. _ Pomimo wzrostu przychodów o 44,5 proc., zysku na sprzedaży o 23,7 proc, koszty działalności grupy wzrosły jedynie o 14,1 proc., a ich udział w przychodach systematycznie spada (7,1 proc. obecnie w porównaniu do 9 proc. rok wcześniej) __ _- czytamy w komunikacie.

Komputronik sprzedaje sprzęt komputerowy, oprogramowanie, akcesoria elektroniczne i produkty RTV i AGD do domów i firm. Ma około 220 salonów sprzedaży, sklep internetowy, a także największy w kraju sklep komputerowy, warszawski Komputronik Megastore.

Spółka poinformowała, że w drugiej połowie marca otworzy drugi Komputronik Megastore, tym razem w Poznaniu. Planuje też rozpoczęcie sprzedaży internetowej w Niemczech.

Sprawdź notowania spółki na warszawskiej giełdzie:

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: komputronik, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz