Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kom
14.01.2014 12:15

Komputronik podaje wyniki za grudzień. Jest zmiana

Kurs akcji spółki po publikacji danych zareagował nieznacznym, około 1,5-proc. wzrostem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Sąsiada/Money.pl)

Komputronik w grudniu zeszłego roku - w ujęciu jednostkowym - osiągnął szacunkowy zysk handlowy ze sprzedaży towarów i usług o wartości około 17,1 mln złotych, podała spółka w komunikacie.

Na zdjęciu Wojciech Buczkowski, prezes Komputronika

Równocześnie po 9 miesiącach roku obrachunkowego zysk brutto zamknął się na poziomie 95 milionów złotych. W analogicznym okresie ubiegłego roku było to 79,6 miliona złotych. Spółka podaje, że we wskazanym okresie nie wystąpiły zdarzenia jednorazowe o istotnym wpływie na wyniki.

Spółce udało się też zwiększyć przychody. _ Wyniosły 454,7 mln zł wobec 395,3 mln zł w analogicznym okresie roku poprzedniego (wzrost o 15 proc.). Narastająco, po trzech kwartałach, spółka osiągnęła przychody o wartości 1.197,2 mln zł (wzrost o 43,8 proc.) _ - czytamy w komunikacie.

_ - Na wyniki sprzedaży wpłynęły przede wszystkim dobre wyniki sprzedaży internetowej - widzimy nasilający się trend częstszego wyboru internetu jako miejsca zakupów prezentów świątecznych. Wyjątkowo dobre były również wyniki sprzedaży do przedsiębiorstw (Komputronik Biznes). Zanotowaliśmy w tym kanale wzrost sprzedaży o ponad 30 proc. przy porównywalnej marży - _ tłumaczy cytowany w komunikacie prasowym Wojciech Buczkowski, prezes spółki.

Notowania Komputronika w ostatnich 12 miesiącach

Kurs Komputronika po publikacji danych zareagował nieznacznym, około 1,5-proc. wzrostem. W ujęciu rocznym, posiadacze akcji są już na ponad 60-procentowym plusie.

Tagi: kom, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz