Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komputronik prognozuje rekordowe wyniki

0
Podziel się:

Komputronik spodziewa się, że III kwartał roku obrotowego 2013/14 będzie pod względem wyników co najmniej tak dobry jak przed rokiem, a wyniki całego roku okażą się rekordowe.

Komputronik prognozuje rekordowe wyniki
(Tomasz Sąsiada/Money.pl)
bECGsQUR

Niebawem spółka uruchomieni sklep internetowy w języku rosyjskim, a w I kwartale 2014 r. rozpocznie sprzedaż na rynku konsumenckim w Niemczech.

_ - Spodziewam się, że wynik trzeciego kwartału będzie co najmniej na poziomie sprzed roku _ - powiedział na konferencji Wojciech Buczkowski, prezes Komputronika._ - Cały ten rok powinien być rekordowy pod względem wyników _ - dodał. Rok obrotowy Komputronika zaczyna się 1 kwietnia i kończy 31 marca.

W pierwszym półroczu roku obrotowego 2013/14 Komputronik miał 6 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 4 mln zł straty rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł w tym czasie 7,9 mln zł wobec 0,97 mln zł straty przed rokiem, a przychody były na poziomie 783,2 mln zł w porównaniu do 463,4 mln zł.

bECGsQUT

W przychodach spółki około 30 proc. stanowiła sprzedaż zagraniczna. Przedstawiciele Komputronika poinformowali, że dynamicznie rosnąca sprzedaż zagraniczna to jeden z powodów spadku marzy brutto na sprzedaży.

Na wyniki w pierwszej połowie 2013/14 r. wpłynęło pozytywnie utworzenie aktywa podatkowego, co powiększyło wynik netto o 3,7 mln zł, a negatywnie wpłynął koszt finansowy wynikający z przeszacowania jednego z aktywów o 2 mln zł.

Przeszacowane aktywa to działka inwestycyjna pod Szczecinem, która obecnie w księgach spółki jest wyceniona na około 9,7 mln zł. Komputronik planuje uruchomić proces sprzedaży tej nieruchomości w pierwszym kwartale 2014 r.

Komputronik obecnie przez swoje sklepy internetowe prowadzi sprzedaż na rynku konsumenckim na Słowacji i w Czechach._ - W pierwszym kwartale przyszłego roku chcemy rozpocząć sprzedaż na rynku konsumenckim w Niemczech, najpierw będziemy to robili na platformach typu Amazon, czy eBay, a następnie planujemy uruchomić własny sklep _ - powiedział Buczkowski.

bECGsQUZ

Notowania spółki na GPW w ostatnich trzech miesiącach

Niebawem Komputronik planuje też uruchomić swój sklep internetowy w języku rosyjskim._ - Chcemy to zrobić pod kątem ułatwienia dostępu dla klientów m.in. z Białorusi, czy z Litwy, co powinno zwiększyć sprzedaż. Obecnie klienci z tych krajów kupują w naszym sklepie korzystając z różnego rodzaju translatorów. Nie planujemy prowadzić sprzedaży w tych krajach - klienci będą odbierali towary w przygranicznych miastach _ - powiedział prezes. Wśród planów spółki na najbliższą przyszłość jest też m.in. poszerzenie oferty w zakresie marek własnych.

Czytaj więcej w Money.pl

bECGsQVu
business news
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)