Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komputronik
22.07.2013 14:51

Komputronik przystąpił do ekologicznego programu

Spółka dysponuje również specjalistycznym laboratorium, które umożliwia samodzielne certyfikowanie produktów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Komputronik)
Wojciech Mayer

Znany dystrybutor sprzętu komputerowego w Polsce przyłączył się do ogólnoświatowego projektu Energy Star. - _ Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami sprzęt z tym certyfikatem może znacząco zmniejszyć zużycie prądu i wiążące się z tym koszty o 30 procent _ - zapewnia Wojciech Mayer, kierownik działu wsparcia sprzedaży.

Spółka dysponuje również specjalistycznym laboratorium, które umożliwia samodzielne certyfikowanie produktów. Oznacza to, że firma rozwinie swoją działalności i w tym obszarze i już teraz planuje świadczyć usługi certyfikacji dla innych firm. - _ Dzięki tej usłudze organizacje mogą uzyskać potwierdzenie, że spełniają bardzo wysokie kryteria energooszczędności, co również nie pozostanie bez wpływu na ich rachunki - _ powiedział Wojciech Mayer.

Program Energy Star został zainicjowany w 1992 roku przez Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska oraz Amerykański Departament Energii. Ma na celu promowanie energooszczędnych produktów i zmniejszenie wydzielania gazów będących przyczyną efektu cieplarnianego. Standard Energy Star 5.0, to najwyższy z dotychczasowych, obowiązuje od 2009 roku.

Ostatnio firma pochwaliła się swoimi wynikami, z których wynika, że zarobiła w czerwcu ponad 8 milionów złotych. Oznacza to wzrost o 36 procent w porównaniu do 5,9 miliona złotych zysku wypracowanego w czerwcu ubiegłego roku. W całym pierwszym kwartale roku obrachunkowego 2013/2014, czyli w okresie od kwietnia do końca czerwca firma odnotowała zysk handlowy na poziomie 22 milionów złotych wobec 17 milionów złotych w tym samym okresie ubiegłego roku.

W ujęciu kwartalnym w porównaniu z rokiem 2011/2012 przychody Komputronika były wyższe o 21,8 proc., ale zysk netto stopniał o 73 proc. Na różnicę między wynikiem jednostkowym i skonsolidowanym miały wpływ głównie koszty sądowe i prawne, które w ub. roku finansowym obciążyły bilans kwotą 1,4 mln zł.

Notowania akcji Komputronik S.A za ostatnie 12 miesięcy

Czytaj więcej w Money.pl
Czy outsourcing to dobre wyjście? Zbudowanie wykwalifikowanej komórki IT w firmie to duży koszt. Często kompletnie nieopłacalny. Paweł Matejko, prezes zarządu Altab tłumaczy, dlaczego dla małego biznesu lepszym rozwiązaniem jest zlecanie tych usług na zewnątrz.
Netia ze sporym kontraktem. Na trzy lata Wartość podpisanej umowy to 2,46 mln brutto. W przetargu brało również udział konsorcjum GTS i Exatel.
ZWG uzgadnia kolejne przejęcie To już druga akwizycja w ostatnim czasie. W związku z powiększeniem grupy, firma planuje przenieść swoje notowania z NewConnect na rynek główny GPW.
Tagi: komputronik, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, e-biznes, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz