Notowania

komputronik
24.06.2013 13:30

Komputronik publikuje sprawozdanie. Rok był trudny

Sklep www.komputronik.pl to, według ostatniego rankingu sklepów internetowych Money.pl, najlepszy sklep sieciowy w kategorii elektronika i AGD.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Komputronik)

Grupa Kapitałowa Komputronik, dystrybutor sprzętu komputerowego oraz operator sklepu internetowego ze sprzętem komputerowym www.komputronik.pl publikuje wyniki finansowe. Przedsiębiorstwu udało się zrealizować swoje zapowiedzi.

Komputronik wypracował w roku obrotowym 2012/2013 (czyli w okresie 1.04.2012 – 31.03.2013) przychody wartości ponad 1,24 mld zł, czyli wyższe o 21,8 proc. od osiągniętych rok wcześniej i najwyższe w dotychczasowej historii firmy - czytamy w komunikacie spółki. Zysk operacyjny grupy przekroczył w tym okresie poziom 8,8 mln zł, natomiast zysk netto wyniósł 2,5 mln zł. Spółka konsolidująca grupę – czyli Komputronik SA wypracowała 4,5 mln PLN zysku netto.

Grupa Kapitałowa Komputronik zrealizowała prognozy finansowe opublikowane na rok obrotowy 2012/2013. Stopień realizacji prognozy finansowej na poziomie przychodów, jak i zysku netto wyniósł 109,2 proc., natomiast wyniku EBITDA: 104 proc.

Duży wpływ na wyniki finansowe Komputronik SA, wypracowane w omawianym okresie sprawozdawczym miało wprowadzenie pod koniec października ubiegłego roku agresywnej polityki cenowej, która głównie polegała na zróżnicowaniu cen w sklepie internetowym i sklepach stacjonarnych. Przyczyniło się to do przejściowego obniżenia rentowności w okresie listopad – grudzień 2012 r. (w porównaniu z rokiem 2011), jednak zaowocowała intensywnym wzrostem sprzedaży w kanale e-commerce i pozytywnym odbiorem przez klientów.

_ - Zakończony rok obrotowy 2012/2013 mogę zaliczyć do bardzo trudnych, lecz ostatnie jego miesiące zadecydowały, że należy go uznać za rok udany. Był to czas dużych zmian rynkowych i odczuwalnej walki cenowej, charakteryzujący się jedocześnie niestabilnym popytem i istotnymi wahaniami kursowymi. W tym trudnym otoczeniu poradziliśmy sobie całkiem nieźle _ - powiedział Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik S.A.

Sklep www.komputronik.pl to, według ostatniego rankingu sklepów internetowych Money.pl, najlepszy sklep sieciowy w kategorii elektronika i AGD. Money.pl analizował jakość tych sklepów po raz siódmy, w tym roku z Gazetą Wyborczą i serwisem wyborcza.biz. Wzięliśmy pod lupę ponad 100 największych i najpopularniejszych sklepów internetowych. Sprawdziliśmy nie tylko wielkość asortymentu, sposoby płatności i dostarczania towaru, ale także elastyczność sklepów i to, jak dbają o klientów. W sumie każdy z e-sklepów analizowaliśmy pod kątem 60 kryteriów.

Czytaj więcej w Money.pl
Dwa giganty, Shell i Gazprom coraz bliżej siebie Gazprom przekazał, że skroplone paliwo z bałtyckiej fabryki będzie przeznaczone na rynek europejski.
Sygnity ma nowy kontrakt z PFRON Przedmiotem podpisanej umowy jest utrzymanie i rozwój Systemu Obsługi Dofinansowań i Refundacji, czyli SODiR.
Tauron zawiesi projekt Elektrowni Blachownia Nowa? Spółkę celową dla realizacji tego przedsięwzięcia zawiązały w ub.r. Tauron i KGHM.
Tagi: komputronik, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz