Notowania

komputronik
09.01.2014 10:56

Komputronik reorganizuje grupę kapitałową

Zmiany dotyczą działu Komputronik Biznes, który zajmuje się kompleksową obsługą klientów biznesowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Komputronik)
na zdj. Wojciech Buczkowski, prezes Komputronik S.A.

Zmiany dotyczą działu _ Komputronik Biznes _, który zajmuje się kompleksową obsługą klientów biznesowych. Dotychczas funkcjonował on w ramach Komputronik S.A. Teraz został przeniesiony do Komputronik Biznes Sp. z o.o., spółki poprzednio noszącej nazwę KEN Technologie Informatyczne (KEN TI), w której Komputronik S.A. posiada 100 proc. udziałów.

Od 1 stycznia 2014 roku działa nowy zarząd Komputronik Biznes Sp. z o.o. Prezesem zarządu tej spółki został Marcin Babiak, dotychczas pełniący funkcję dyrektora do spraw rozwoju biznesu w Komputronik SA.

Osoby odpowiedzialne do tej pory za działanie i rozwój obsługi klientów biznesowych - Jakub Sierak (Komputronik S.A.) i Robert Kozioł (KEN TI) - będą kontynuowały swoje zadania na stanowiskach odpowiednio dyrektora handlowego i dyrektora technicznego.

Konsekwencją reorganizacji jest zmiana nazwy innej spółki z grupy - Komputronik Biznes SA powróci do swojej pierwotnej nazwy, czyli Activa SA.

_ - Zmiany, które nastąpiły, wynikały z potrzeby optymalizacji naszej struktury, dzięki której ważne operacje grupy z zakresu doradztwa i obsługi klientów biznesowych zostały przeniesione do jednej firmy - _wyjaśnia Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik S.A.

_ - Tym samym powstała spółka Komputronik Biznes, która wraz z innymi spółkami z grupy - Komputronik API sp. z o.o. oraz Movity sp. z o.o, będzie posiadać szeroką ofertę handlową i usługową oraz ogólnokrajową sieć serwisową i wdrożeniową. Uwspólnione zasoby dziesiątek inżynierów, serwisantów i menadżerów projektów pozwolą nam na szybszy rozwój tej działalności, która w ostatnim czasie wykazuje istotne oznaki ożywienia i której potencjał wzrostu oceniam bardzo wysoko - _mówi Buczkowski.

Prezes tłumaczy, że w minionym czwartym kwartale sprzedaż sprzętu i usług w sektorze obsługi przedsiębiorstw znacząco wzrosła, w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej.

Notowania spółki na GPW w ostatnich trzech miesiącach

Rok obrotowy Komputronika zaczyna się 1 kwietnia i kończy 31 marca. W pierwszym półroczu roku obrotowego 2013/14 Komputronik miał 6 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 4 mln zł straty rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł w tym czasie 7,9 mln zł wobec 0,97 mln zł straty przed rokiem, a przychody były na poziomie 783,2 mln zł w porównaniu do 463,4 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: komputronik, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz