Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paulina Pacuła
|

Komputronik uruchamia kolejny sklep internetowy

0
Podziel się:

Dystrybutor branży IT i elektroniki oraz operator sklepu internetowego ze sprzętem elektronicznym uruchomiła właśnie rosyjskojęzyczny sklep internetowy. To kolejny etap ekspansji na nowych rynkach.

Komputronik uruchamia kolejny sklep internetowy
(Tomasz Sąsiada/Money.pl)
bEJYuWyJ

Oferta różni się nieco od tego, co firma sprzedaje w Polsce. Na przykład komputery sprzedawane są bez systemu, ponieważ rosyjscy konsumenci wolą instalować oprogramowanie zakupione w Rosji we właściwej wersji językowej.

Komputronik prowadzi obecnie również trzy agencyjne punkty obsługi klientów rosyjskojęzycznych - przy przejściach granicznych w Terespolu i Medyce oraz w Bartoszycach, w których można odebrać zakupiony sprzęt. Dodatkowo klienci rosyjskojęzyczni są obsługiwani w sklepach Komputronik w Białymstoku, Kuźnicy, Ełku, Suwałkach, Olsztynie oraz w Białej Podlaskiej.

Wolą oni bowiem odbierać zakupione towary osobiście. - _ W ten sposób istnieje możliwość odliczenia podatku VAT i uniknięcia dodatkowych podatków granicznych _ - tłumaczy Wojciech Buczkowski, prezes firmy. - _ Taka transakcja może być nawet 30 procent tańsza niż wysyłka zagraniczna _ - dodaje.

bEJYuWyL

Klienci zza wschodniej granicy mają zapewnione wsparcie rosyjskojęzycznych doradców - zarówno e-mailowe, jak i telefonicznie.

To kolejny etap ekspansji firmy na okoliczne rynki. Na początku tego roku Komputronik założył spółkę w Niemczech, która ma prowadzić sprzedaż sprzętu komputerowego za zachodnią granicą. Siedzibą nowego oddziału, Komputronik GmbH, jest Berlin.

ZOBACZ NOTOWANIA SPÓŁKI OD POCZĄTKU ROKU:

Od początku roku akcje spółki zyskały zaledwie 0,11 procent. Komputronik jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2007 roku. Firma posiada sieć 220 salonów sprzedaży w Polsce.

bEJYuWyR

Czytaj więcej w Money.pl

bEJYuWzm
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)