Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komputronik założył oddział w Niemczech

0
Podziel się:

Początkowo będzie on prowadził sprzedaż detaliczną wybranej oferty Komputronik poprzez działające w tym kraju platformy handlu elektronicznego.

Komputronik założył oddział w Niemczech
(Tomasz Sąsiada/Money.pl)

Dystrybutor branży IT i elektroniki oraz operator sklepu internetowego ze sprzętem elektronicznym, założył spółkę w Niemczech. Siedzibą nowego oddziału, Komputronik GmbH, jest Berlin. Jedyny udziałowiec to kierowany przez Wojciecha Buczkowskiego (na zdjęciu) Komputronik SA.

Komputronik GmbH będzie niemieckim oddziałem polskiej spółki Komputronik. Początkowo będzie ona prowadziła sprzedaż detaliczną wybranej oferty Komputronik na terenie Niemiec poprzez działające w tym kraju platformy handlu elektronicznego. Jeszcze w tym roku planowane jest uruchomienie własnego sklepu internetowego.

W dalszej przyszłości firma rozważy również sprzedaż produktów i usług do niemieckich klientów biznesowych oraz poszerzenie kanałów zbytu o sprzedaż hurtową na terenie Niemiec, która obecnie prowadzona jest przez spółkę polską.

- _ Rynek niemiecki jest największym rynkiem w Europie. Jest również rynkiem, na którym trudno jest zaistnieć nowym spółkom szczególnie, jeśli nie są to firmy lokalne. Dlatego też zdecydowaliśmy się na założenie spółki niemieckiej, która będzie oddziałem Komputronik SA w Niemczech _- komentuje decyzję Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik .

Spółka rozpocznie sprzedaż zarówno na dużych jak i mniejszych platformach sprzedażowych. Decydujący będzie koszt wdrożenia oraz spodziewane efekty.

- _ Klientom niemieckim zaproponujemy na początku wybrane produkty z naszej obecnej oferty, których rentowność będzie dla nas satysfakcjonująca. Ofertę będziemy sukcesywnie zwiększać w miarę rozwoju naszej sprzedaży. Mamy zamiar otworzyć w tym roku własny sklep internetowy, dedykowany niemieckim klientom. Nie wykluczamy też scenariusza, w którym w przyszłości Komputronik GmbH rozszerzy kanały zbytu o sprzedaż hurtową, a także obsługę klientów biznesowych _ - dodał prezes Komputronik S.A.

Notowania spółki Komputronik od początku 2014 roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Od początku roku akcje spółki straciły prawie 4 procent. Tendencja spadkowa jest jednak widoczna od początku grudnia zgodnie z nastrojami, jakie wówczas panowały na giełdzie w Warszawie.

Komputronik jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2007 roku. Firma posiada sieć 220 salonów sprzedaży w Polsce.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)