Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komputronik zamyka lipiec z zyskiem. Utrzyma trend?

0
Podziel się:

Spółka uzyskała zysk w wysokości 8,7 miliona złotych wobec 7,15 miliona złotych wobec lipca roku poprzedniego.

Wojciech Buczkowski, prezes Komputronik
Wojciech Buczkowski, prezes Komputronik (Tomasz Sąsiada/Money.pl)

Według wstępnych danych w lipcu spółka uzyskała zysk w wysokości 8,7 miliona złotych wobec 7,15 miliona złotych w tym samym miesiącu poprzedniego roku. Kolejne wzrosty są dalej możliwe - ocenia Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik.

W porównaniu z lipcem ubiegłego roku, zysk wzrósł o prawie 22 proc. Natomiast narastająco od kwietnia do lipca 2013 roku zysk handlowy wyniósł 33 mln zł wobec 26,5 mln zł w tym samym okresie ubiegłego roku. Oznacza to wzrost o ponad 25 proc.

- _ Osiągnęliśmy odpowiednią skalę działania, dzięki czemu możemy prowadzić dużo bardziej agresywną politykę cenową _ - tłumaczył w lipcu rosnącą sprzedaż spółki Wojciech Buczkowski w rozmowie z Money.pl.

Pozytywne wyniki finansowe dają firmie szanse na wyższy, niż w poprzednim roku skonsolidowany zysk netto, który w tym czasie skurczył się trzykrotnie. W okresie od kwietnia do marca 2012 roku wyniósł on bowiem 2,5 miliona złotych wobec 8,5 miliona złotych w analogicznym okresie rok wcześniej.

Zobacz, jak spółka radziła sobie na giełdzie w ostatnim półroczu:

Grupa Kapitałowa Komputronik jest dystrybutorem sprzętu komputerowego i operatorem sklepu internetowego ze sprzętem komputerowym www.komputronik.pl. Na polskim rynku działa od 16 lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Komputronik ma nowego dyrektora Rolą nowego dyrektora w strukturach Komputronik będzie rozwój działalności Grupy na nowych rynkach.
Komputronik nie zwalnia ze sprzedażą Według wstępnych danych, uwzględniających prognozy otrzymania bonusów i premii posprzedażnych od producentów, spółka wypracowała w maju 2013 roku 7 mln zł zysku.
Merlin.pl zmienia właściciela. Za 51 mln zł Grupa Czerwona Torebka zawarła umowę dotyczącą przejęcia spółki Merlin.pl. Wartość całej transakcji wyniesie blisko 51,3 mln zł.
business news
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)