Notowania

Przejdź na
komputronik
06.08.2013 14:20

Komputronik zamyka lipiec z zyskiem. Utrzyma trend?

Spółka uzyskała zysk w wysokości 8,7 miliona złotych wobec 7,15 miliona złotych wobec lipca roku poprzedniego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Sąsiada/Money.pl)
Wojciech Buczkowski, prezes Komputronik

Według wstępnych danych w lipcu spółka uzyskała zysk w wysokości 8,7 miliona złotych wobec 7,15 miliona złotych w tym samym miesiącu poprzedniego roku. Kolejne wzrosty są dalej możliwe - ocenia Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik.

W porównaniu z lipcem ubiegłego roku, zysk wzrósł o prawie 22 proc. Natomiast narastająco od kwietnia do lipca 2013 roku zysk handlowy wyniósł 33 mln zł wobec 26,5 mln zł w tym samym okresie ubiegłego roku. Oznacza to wzrost o ponad 25 proc.

- _ Osiągnęliśmy odpowiednią skalę działania, dzięki czemu możemy prowadzić dużo bardziej agresywną politykę cenową _ - tłumaczył w lipcu rosnącą sprzedaż spółki Wojciech Buczkowski w rozmowie z Money.pl.

Pozytywne wyniki finansowe dają firmie szanse na wyższy, niż w poprzednim roku skonsolidowany zysk netto, który w tym czasie skurczył się trzykrotnie. W okresie od kwietnia do marca 2012 roku wyniósł on bowiem 2,5 miliona złotych wobec 8,5 miliona złotych w analogicznym okresie rok wcześniej.

Zobacz, jak spółka radziła sobie na giełdzie w ostatnim półroczu:

Grupa Kapitałowa Komputronik jest dystrybutorem sprzętu komputerowego i operatorem sklepu internetowego ze sprzętem komputerowym www.komputronik.pl. Na polskim rynku działa od 16 lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Komputronik ma nowego dyrektora Rolą nowego dyrektora w strukturach Komputronik będzie rozwój działalności Grupy na nowych rynkach.
Komputronik nie zwalnia ze sprzedażą Według wstępnych danych, uwzględniających prognozy otrzymania bonusów i premii posprzedażnych od producentów, spółka wypracowała w maju 2013 roku 7 mln zł zysku.
Merlin.pl zmienia właściciela. Za 51 mln zł Grupa Czerwona Torebka zawarła umowę dotyczącą przejęcia spółki Merlin.pl. Wartość całej transakcji wyniesie blisko 51,3 mln zł.
Tagi: komputronik, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz